e1232851@trb

Jaká je podstata života?

Nejlepší odpověď
cochee

Podstatou života jsou aminokyseliny. Tedy toho života terrestriálního, uhlíkaté formy.

marci1, marta1, to máte sice hezký pohled na svět, ale řekněte mi, jakým způsobem se mají rádi resp. mají rádi lidi, resp. jsou šťastni takoví třeba prvoci nebo mořský plankton. Nebo to podle vás není život?

Další odpovědi
annas

Někdy stačí využít našeptávač . Stejný nápad měli nejméně čtyři tazatelé, i když je pravda, že vždy nejde o vědeckou podstatu života.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=podstata%20%C5%BE­ivota

Na podstatu života se i věda dívá různě, záleží na oboru.

  1. Z pohledu vědeckého – uvedená kategorie Věda
  1. „Podstata života není dána zvláštním chemickým složením buněk, podstatou je způsob organizace molekul.“
  2. "Podstatu života nelze poznati smyslovou zkušeností. Tím se také tyto teorie řadí do oblasti metafyziky, nebo do „teoretické biologie“, popřípadě do „přírodní filozofie“, kamž je také odkazuje většina biologů.“.

Ing.Dr. Otakar Mikeš, DrSc.:
http://www.na­bozenstvimoudros­ti.cz/REALIZA­CE.htm

Jinak v oblasti filozofie – např.
„Vůle jako podstata věcí je mimo čas a prostor. Je to totiž představa – představa každého jedince o sobě samém. Je podstatou všeho , bytostí i věcí“ – Schopenhauer

„Vůle k moci“. Ta je podstatou života, i v jeho negativních formách.
Vůle k moci je projev života, není to hodnota, kterou by bylo možno vyžadovat! Jakožto podstata všeho jsoucího je však vůle k moci opět… metafyzický princip.". F. Nietzsche

Podle učebnice Úvod do svwěta idejí. – Linda Smithová a William Raeper

  1. Z pohledu nevědeckého se dá říct, že je každá odpověď správná, protože co jedinec, to jiný pohled na podstatu života.

Osobně bych podstatu života shrnula do tří písmen – ŽÍT.

K tomu přidávám ČAS, , který je nám určen.

S žitím v čase souvisí vše ostatní … zanechat po sobě " stopu" atd.
--

gecco

A kterou z filosofických ´škol´ chceš číst??
😉
Podstatou života je schopnost přežití (existence), schopnost rozmnožování a schopnost vývoje (ontogeneze i fylogeneze)…
😉

klumprt

Život je taková složitá, strašně dlouhá, řetězová chemická reakce.

Někdo tvrdí, že jde o součást nějakého božího plánu, ale tomu já moc nevěřím.

mosoj

Zajímá tě podstata, nebo důvod?

Pokud tě zajímá podstata, je na to celkem snadná odpověď. Pokud tě zajímá důvod, smysl života, tak takto:

Dobrá otázka, na kterou neumím odpovědět.
Přece život nevznikl proto, aby se tvorové množili. Množení je proto aby se zachovali.
Ale proč život vznikl? Tam bych hledal smysl života. Velmi dobrá otázka! na kterou ale nejde dost dobře odpovědět, protože to zřejmě nikdo neví.

Ve své úvaze vycházím z předpokladu, že vše ve vesmíru má nějaký důvod a příčinu.

briketka10

Sám život jenže Ty asi žít nechceš, nebo rezignuješ :(

Awe

Přežít

marci1

Mít rád sebe, lidi, přírodu, zvířata. Být v pohodě, rozdávat úsměv. Potom budeme šťastní. To je asi podstata života. 🙂♥

Ad „cochee“. Máš pravdu. Měla jsem na mysli hlavně podstatu života, kterou může ovlivnit člověk. Tím, že bude mít rád a bude chránit přírodu a zvířata, budou mít šanci „přežít“. I prvoci a plankton. 🙂

anonym

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/o-cem-ten-zivot-je

zjentek

rozmazlovat zvíře ..třeba nějakou fenku nějakýho teriéra nebo tak, zhoř..

zjentek

briketka: a kdo na něj rezignoval dávno, ten je už „tady na netu“

annas

Ad zjentek – otázka je zařazená do kategorie VĚDA, takže jde o něco jiného než o rozmazlování pejska.:-))

marci1 pojetí podstaty vysvětlila.

zjentek

Ad annas- vy jste strašně ukecaná .. 🙂

annas

Ad zjentek . Nevím, kdo je na tom líp, nebo hůř? 🙂

marta1

Být šťastný přece!