Rokio

Jaká je podle vás ideální částka na investování do investičních fondů (mám na mysli vstupní – jednorázovou investici)?

50.000, 100.000, 200.000 či půl milionu? Nebo něco mezitím tím? Kolik bych musel mít peněz, aby se mi to vyplatilo?

Nejlepší odpověď
Hlada

Investování do investičních fondů nemá s investováním kromě názvu nic společného. Je to bezduché odevzdání svých úspor někomu bez jakékoli záruky návratnosti.
Každý může odevzdat tolik, o kolik může přijít.

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě záleží i na zvoleném fondu. Myslím že zajímavou by byla částka cca 5 – 8 miionů

Dochy

Obávám se že neexistuje jediná správná konkrétní odpověď. Záleží na tom kdo chce vlízt do fondů (kolik má, za jakých podmínek, co očekává) a do jakých fondů.

Tw!st

To je individuální, neexistuje žádný vzorec kterého se musí všichni řídit. Musíš si vymyslet investiční strategii a podle ní investovat.

dudu

Investice do zmíněných fondů by neměla přesáhnout 30% porfolia. V současné době se nabízí poněkud netradiční investice a to spekulativní nákup britské libry za historicky nejnižší cenu. Za povšimnutí též stojí fakt, že od počátku roku se cena zlata zvýšila o 29% a možný potenciál růstu je až na 1500 USD za unci.

Vloudila se chybička – příspěvek v diskuzi reaguje na vyjádření kolegy Hlada.

dudu

Tvoje tvrzení nepovažuji za neobjektivní. Po zvážení všech pro a proti nelze např. pominout možnost vsadit si na specifické zahraniční fondy, buď podle teritorií nebo odvětví. Lukrativní určitě je nyní třeba akciový fond Indie, nedávno též Čína, atd.