zjentek

Jaká je obvykle teplota termální řeky a nemůžu se při koupeli blíže k prameni popálit?

Termální řeka a teplota toku.

Odpovědi
annas

Třeba v elmi známá rekreační a léčebná oblast se nachází 60 km jižně od Petropavlovsku Kamčatského. Oblast těchto přírodních termálních pramenů se táhne v dolině řeky Paratunka v délce 30 km. Po této řece je také nazvána vesnice Paratunka.

Celkem se tu nachází tři velké skupiny termálních pramenů. Vrchní – Paratunské s teplotou 39–70 о .

Střední – Paratunské s teplotou 55 – 82 о C se nachází ve středním toku po obou stranách řeky Paratunka. Nižní – Paratunské s teplotou do 90 о C v okolí vesnice Paratunka! atd. "

http://kamcat­ka.info/?page_id=233
?