annas

Jiná odpověď

Nikdy jsem nad hodnotou otázky nepřemýšlela. Hodnota je čistě subjektivní.

Ale nemyslím, že počet odpovědí určuje kvallitu otázky, ale spíš nenáročnost dotazu, u něhož není třeba přemýšlet.

Např. Kolik je vám roků, – asi 3×, Líbí se vám vzhled odpovědí, – také několikrát atd. V minulosti gratulace k získání „stříbra a zlata“. Stačí se podívat do žebříčku hodnocení podle kategorií.

O odborné dotazy není zájem, i když mají třeba jen jednu nebo dvě odpovědi, považuji je za hodnotnější, stejně tak právnické dotazy atd.

Někdy záleží také na formulaci otázky a v které je kategorii. pak mohou být odpovědi rozdílné.

Opakuji, hdnota má subjektivní význam, takže se nedá zevšeobecňovat.

Udělování nominací u dotazů+ je také subjektivním pohledem admina.

Názor uživatel arygnoce na dotaz „Co je špatně položená otázka:“
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-spatne-polozena-otazka

"Otázka podsúvajúca odpoveď obsiahnutú v nej, napr.
Otázka pýtajúca sa na nezmysel.
Otázka s odpoveďou.

Resumé:
Na dobrú otázku dobrá odpoveď.

Na špatnú otázku špatná odpoveď. Alebo žiadna, lebo odpovede nie je hodna."

I z toho plyne, že ne všechny otázky mají vypovídajcí hodnotu. Někdy jen pro tazatele., třeba i kvůli tomu, že se baví.

Další odpovědi
ivzez

Jiná odpověď

Podle mne by to mohlo určeno dvěma body:

  • velký počet odpovědí
  • velký počet palců od uživatelů (všechny snad nebudou jen ze sympatií)

Počet odpovědí napovídá, kolik uživatelů asi otázka zaujala.
A to je podle mne to, co by mělo rozhodovat.
(Zajímavé otázky a odpovědi přivedou více návštěvníků.)

Výběr otázek by mohl mít smysl, kdyby se otázky střídaly častěji.
Dotaz+ mi zatím nic neříká…

_______

Doplňuji:

Vycházela jsem jenom z ankety a otázky. Kritérií, jak
se na otázky i odpovědi dívat, je samozřejmě více.

Velice dobře to vystihla Annas, Marci1 a hlavně Mc Merkurion.
Háček je v tom, že to, jak/jestli otázka a odpovědi pomohly tazateli,
může posoudit jenom on sám.

My ostatní se jenom dohadujeme. Ale i já někdy hodnotím
odpovědi podle toho, jak podle mého odhadu mohly tazateli
pomoci. (Nevím, ale, jestli jsem se trefila.)

marci1

Jiná odpověď

Hodnota otázky samozřejmě nezávisí ani na „palcích“ uživatelů, ani admina. Hodnotná otázka je ta, která tazateli POMŮŽE, ať už potřebuje poradit v oblasti kutilství, zdraví a životosprávy, psychologie, vztazích apod. a nezáleží na tom, jestli je to pár vět, či „kilometr“ různých údajů, které se kolikrát ani k jasně položenému dotazu nevztahují. 🙂

Mc Merkurion

Jiná odpověď

… ta, ve které se něco dozvím, a na palcích a hvězdičkách to vůbec nezáleží …

Drap

Jiná odpověď

Odměna adminem za nejlepší otázku 6, většinou se současně objeví ve výběru otázek bez bodu.Za každý palec 1 bod. Velký počet odpovědí, ani vtipnost se nijak nebodují.

hapiky

Drap: Jak velký je rozdíl mezi hodnocením Admina a Uživatelů?