Lgee

Jaká/která je nejsilnější armáda v Evropské unii?

Když pomineme atomové zbraně.

Nejlepší odpověď
Anikitos

Nejde říct.
Záleží jak se definuje „nejsilnější armáda.“ Napr. na počtu v armádě kolikrát ani tolik nezáleží. Stačí jedna dobře sehraná bitva a nějaká „celosvětová velmoc“ může být zachvilku bez armády, bez vojáků i bez techniky… :)

Záleží na schopnostech veletele/ů, na výcviku a „vlastnostech“ vojáků, strategii a taktice, na síle (účinnosti a druhu) voj.techniky, a pak teprve na množství oné techniky a vojáků.

Další odpovědi
anonym

V rámci EU jsou to Francie, Spojené království (než zexituje), Německo a Itálie (v tomto pořadí dle indexu pwrindx https://www.glo­balfirepower.com/cou­ntries-listing.asp ) ostatní za nimi pak už dost zaostávají. V globálním měřítku je však armáda Francie až na místě pátém za USA, Ruskem, Čínou a Indií.

Edison

U.S. Army, U.S. Air Force… 😁

ivzez

Přece nejsilnější.

Proč všichni odpovídají na otázku »Která«?

Usoman

Tohle ti odpoví a klidně i na nějaké podobné otázky. :)

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/List_of_cou­ntries_by_num­ber_of_milita­ry_and_parami­litary_person­nel

anonym

Nemá však smysl poměřovat síly armád EU a USA když jsme spolu ve spojeneckém paktu NATO takže je hodně nepravděpodobné že by se tyto armádní složky měly postavit proti sobě. Napjatější je to mezi NATO a ostatní tam ty třecí plochy drhnou mnohem hlasitěji.