niki nikca

Jaká je nejlepší značka notebooků?

Doplňuji-
notebook který má dobrý výkon

Nejlepší odpověď
briketka10

Jestli chceš hrát hry, tak MSI a do kanceláře DELL.

Další odpovědi
gecco

Jaká je nejlepší značka:

  • bot???
  • oblečení???
  • auta???

:-OOO
____
Nic takového, jako „nejlepší značka notebooků“ nelze definovat – vždycky je ta značka (a řada či konkrétní notes) nejlepší v něčem…
____
Ale kup si třeba nejrůžovější notes – http://notebo­oky.heureka.cz/hp-stream-13-c001-m3h85ea/speci­fikace/#secti­on – výkonově nic moc, ale není drahý a půjde ti k pleti.
😁
__________
Tím doplněním jsi to fakt vylepšila…
„Dobrý výkon“ – na co???

  1. nejdříve si ujasni, k čemu chceš notes používat, poté si podle náročnosti programů zvol kategorii (např. pro browsdání a nějaká videa stačí i nejlevnější notesy, nejnáročnější jsou pak hry, CAD a úpravy videa)
  2. druhým faktorem pro výběr požadovaná velikost displaye
  3. třetím pak délka provozu na baterii

___
Osobně mám výborné zkušenosti s HP, pak Sony, Fujitsu, Toshiba.
___
Jen si pohlídej typ disku – vřele nedoporučuju WD řadu Blue, v poslední době jsem několik ´potkal´ vadných, vždy pár týdnů po záruce.

FreeSTONE

Značka notebooku ti moc neřekne. Notebook je jen krabička. V ní jsou díly různých výrobců: procesor Intel nebo AMD, disk třeba Hitachi nebo WD, paměti Samsung nebo Corsair…

Z tohoto pohledu jsou všechny notebooky (zhruba) stejné.

Výrobce notebooku určuje spíš, jak je to celé spojené (základní deska), případně nepřímo ovlivňuje použitelnost nebo životnost (umístění grafického čipu a jeho „vyměnitelnost“, typ použitých kondenzátorů, citlivost součástek třeba na vlhkost…) a pak různé vedlejší vlastnosti, jako např. kudy fouká ven horký vzduch (doleva? doprava? dozadu?), jak bude velký monitor, kolik bude USB portů… nebo i „detaily“, např. jak budou rozložené klávesy na klávesnici.
A samozřejmě: jak snadné bude něco tam vyměnit. Někde stačí odšroubovat jeden šroubek a už můžete např. vytáhnout disk. Jinde je třeba rozdělat celý spodek („vanu“).

Jsou výrobci jako např. HP, Asus a další, které mají hezký design – pro ženu bude např. moc pěkné mít růžový Asus s širokoúhlým monitorem a tělem z kartáčovaného hliníku. Pár jsem jich rozdělával. Je snadné tam něco ohnout, pak už to nemusí různě těsnit a notebook třeba při mačkání kláves začne vrzat (ve kterém e-shopu se o tomhle dočtete?)

Pak jsou výrobci jako např. IBM (Lenovo), kteří tradičně vyrábí takové černé, hranaté notebooky – na první pohled vypadají „obyčejně“, ale jejich síla je v materiálech a zpracování. Takové notebooky vydrží opravdu hodně, vysoké teploty, pády, vlhko… a notebook pořád funguje dál a dál… (osobně několikrát vyzkoušeno). Ty se ovšem trošku hůř rozdělávají.

No a pak jsou další výrobci, například Fujitsu-Siemens (na trhu zdánlivě minoritní výrobce), některé jsou velice povedené – a to jak technicky, tak designově. Vypadají pěkně, dobře se rozdělávají, technicky nezaostávají a když se něco pokazí, najdete na ně hodně náhradních dílů, které pasují. Grafickou kartu mívají spíš separátní (jde tam dát lepší – anebo, když grafika po 8mi letech odejde, vymění se a notebook funguje dál).

Jak vidíte, všechno má svoje, a je to přesně stejné jako s auty… a dalšími věcmi (které se skládají ze součástek dalších výrobců).
Nejlepší rada, kterou vám můžu dát, je: před koupí si ten notebook osahejte… zjistíte, jak se vám drží, jak se na něm píše, jestli není moc těžký nebo hlučný… a jak tam funguje vaše oblíbená hra… kupovat v e-shopu (jakkoliv oblíbeném) může znamenat, že sice dostanete přesně to, co je psáno, ale z nějakého dalšího důvodu vás ten notebook může celou dobu něčím otravovat.

anonym

Vše záleží na produktové řadě,je to otázka na prd.
Třeba Dell,toshiba…to je jen příklad,ale otázka fakt nesmyslná.
Jako kdyby někdo měl dotaz jaké jsou nejlepší kalhotky…

jáára

shodneme se na Eurocom?
http://www.eu­rocom.com/ec/ma­in()ec

jó nikdo to nezná, nikdo to nemá, ale nejlepší budou.

lexx

pracuji na ASUS, není to aušus, doma mám Toshiba

Lamalam

Mezi poměrně výkonné patří třeba MSI GT80 2QE. Ale stejně výkonný stolní PC pořídíš za polovinu ceny.