Jaké je nejlepší pojištění odpovědnosti za škodu z výkonu povolání? U jaké pojišťovny?

Nejlepší odpověď
Arne1

Tohle už tady nedávno bylo…
Nejlepší pojištění je to, které přesně vystihuje tvé potřeby.

Opravdu máš na mysli „škodu z výkonu povolání“ ? Tedy „Pojištění odpovědnosti za škodu zaměstnance při výkonu povolání“? Ještě bys mohl mít na mysli speciální odpovědnostní pojistky, které musí mét některá povolání (lékaři, advokáti, pojišťováci, …).

POžádej o vysvětlení nějakého nezávislého pojišťováka. Bude chtít tyto informace:

  • tvoje povolání a to podle pracovní smlouvy.
  • zda řídíš nějaké vozidlo zaměstnavatele i když nejsi řidič podle pracovní smlouvy.
  • jaký je tvůj hrubý příjem; to z toho důvodu, že ti zaměstnavatel za jednu škodu (!!!!!) může napařit max. 4.5 násobek tvé hrubé mzdy
  • zda odhaduješ jestli ti bude částka určená podle předchozího bodu stačit nebo ne, pojistná částka je suma na rok, pokud ji vyčerpáš tak se nedá navýšit.
  • jakou chceš spoluúčast, většinou jsou k dispozici spoluúčasti 30%, 25%,10%, 0% (1000Kč) a možná i některé další; přitom každá pojišťovna má jen některé možnosti.
  • zda ti stačí jen krytí na území ČR, nebo potřebuješ Evropu nebo dokonce celý svět.
  • u některých pojišťoven (například Generali) jsou ještě další parametry.

Všechny tyto informace mají vliv na ceny pojistky.

anonym

Jsem řidič VZV.

Arne1

Řidič VZV je také řidič, takže nejvyšší cenová kategorie