VeRe1983

Jaká je nejlepší metoda rozetření teplovodivé pasty na socketu 775?

Dlouho jsem se setkával s tím, že se doprostřed kápne pasta, která se rozetře např. platební kartou, žiletkou, čímkoliv. Jsou ale jiné metody aplikace, kdy se udělá úhlopříčně kříž a na to se suše nasadí chladič, prý to funguje celkem dobře. Co byste doporučili vy?

Odpovědi
cochee

Aplikovat doprostřed a rozetřít.

s výhradou: aplikace kamkoliv. Tou platební kartou to je dobré rozetřít do rovnoměrné co nejtenčí vrstvy, nejlépe, aby byla průsvitná. To je daleko důležitější, než kam naneseš tu původní hromádku. Používám na CPU tu úplně nejobyčejnější a nejlevnější pastu, původně pro chladiče na výkonové tranzistory a nikdy jsem neměl problém, že by to nechtělo přenášet teplo, právě díky tomu, že jsem se snažil udělat skutečně tenoučkou vrstvu.

Nechápavé

Aplikovat doprostřed a rozetřít.

VeRe1983

Děkuji. Já jsem se ve svém okolí setkal právě s roztíráním žiletkou nebo platební kartou (dobíjecím kuponem, čímkoliv podobným). Nicméně jak jsem se tak pídil tak na jedné stránce byly zajímavé výsledky pro onu křížovou metodu, na kterou bych si osobně vůbec nevsázel. Pak jsem zaznamenal ještě možnost rozpatlání igelitovým pytlíkem (pro tenhle účel jsem si donesl igelitovou rukavici na pečivo). Není tam možné riziko statické elektřiny?

cochee

No při rozpatlávání ani tak ne, ale i tak stačí vzít CPU do ruky, jsa sám nabit a neštěstí je na světě. Vybíjet – anebo lépe uzemnit se náramkem.

cochee

Tenhle týpek správně roztírá, tak to dělám i já, ale raději na procesor, ploška na chladiči bývá větší než ploška CPU. Všimni si, že měď na té ploše chladiče opravdu prosvítá. https://youtu­.be/rjF5jabXRCY