kufo

Jaka je nejlepsi formulace v rozvázání pracovního poměru dohodou abych mohl čerpat nejvyšší příspěvek úřadu prace? Diky

Odpovědi
jáára

na dohodu toho z ÚP moc nedostaneš… tuším 45% průměru na 5měsíců.

ivzez

V písemné dophodě musí být uveden vážný důvod podle zákona o zaměstnanosti (v případě, že o dohodu žádá zaměstnanec) nebo důvod, pro který může dát výpověď zaměstnavatel (v druhém případě většinou navíc s nárokem na odstupné).

Vážné důvody – zákon o zaměstnanosti, § 5 písm.c):
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-435#p5-1-c