Jaká je nejkratší doba rozvodového řízení v ČR?

Nejlepší odpověď
annas

" Ani na prostou otázku, jak dlouho rozvod trvá, nemají právníci jednoduchou odpověď. Jednak se liší soud od soudu podle toho, jak je soudce vytížen a kdy je schopen nařídit další líčení, jednak se odvíjí od toho, jak dlouho trvá řízení o výživném na děti. Člověk se může orientovat také podle velikosti soudu.

„U Městského soudu v Brně je doba řízení delší než u malého, například Okresního soudu v Břeclavi. V průměru, pokud se před rozvodem jedná i o dětech, trvá rozvodové řízení maximálně jeden rok. Jakmile soud rozhodne o dětech, do tří měsíců nařizuje jednání o rozvodu,“ popisuje advokátka Tomášková.

Rychleji je vyřízený nesporný rozvod. V tomto případě ale musí být manželé domluveni nejen na výživném a styku s dětmi, ale i na vypořádání majetku.

„V optimálním případě může být manželství rozvedeno do tří měsíců,“ dodává Tomášková."

Zdroj: http://finance­.idnes.cz/doma­ci-radce-pravni-rady-rozvod-manzelstvi-fkq-/viteze.aspx?c=A170109­_153136_viteze_kho

zjentek

Jeden „vstřel“!

pizlicka

znejtku! 😁