Kako

Jaká je náplň práce těchto zeměpisců?

Dobrý den, nemůžu si v hlavě uspořádat, jaká je náplň práce geodeta, topografa a geografa. Rozdíl v nich? A rozdíl mezi geodézií, topografií a geografií? Děkuji
Doplňuji:
A prosím, web odpovědi.cz je od toho, že odpovídáme. Ne, že z ostatních děláme blbečky.

Nejlepší odpověď
gecco

Geodet – zeměměřič, měří a zobrazuje (zakresluje) povrch Země.
Topograf – studuje a popisuje povrch Země z hlediska povrchotvorných procesů (eroze, vrásnění, vulkanická činnost…)
Geograf – zeměpisec, studuje a popisuje Zemi a její vývoj v čase jako celek nebo její části (lokálně či ´jevově´).
😉
Kukni na Wiki, o každém z těchto oborů se tam docela dost dočteš (rozhodně nad rámec možnosti Odpovědí)…

Další odpovědi
Lamalam

To je opravdu tak těžké? Během necelé minuty jsem našla potřebné definice. Zkus to sama.