Miroslavst

Jaká je minimální výška pro přijetí k Hradní stráži?

Nejlepší odpověď
iceT

výška 178 až 188 cm
váha musí odpovídat výšce, nesmí mít nadváhu
bez viditelné kosmetické vady, tetování, piercingu či náušnic
bez jakékoli formy vousů, účes včetně licousů v souladu se základním řádem ozbrojených sil
zdravotní klasifikace „A“ (bez zdravotních omezení, uchazeč na strážní jednotku nesmí nosit dioptrické brýle)
hodnocení přezkoušení tělesné přípravy výtečně nebo dobře.

Zdroj: http://www.hrad­.cz/cs/prezident-cr/kancelar-prezidenta-republiky/hradni-straz/podminky-pro-prijeti-k-hradni-strazi.shtml

Další odpovědi
dědapetr

Vojáci Hradní stáže vykonávají nejen hlídky na Hradě, ale také de facto ochraňují hlavu státu a vystupují při různých slavnostních příležitostech. Proto musí být vždy jeden jako druhý, v perfektně padnoucích uniformách. Zájemci o tuto službu musí být vysocí mezi 170 cm, resp. 178 cm u čestných a strážních jednotek, do 188 cm. Vojáci Hradní stráže také nesmí být žádní otesánci. Jejich index tělesné hmotnosti (BMI) musí být pod 25. Zato u ostatních vojáků, vyjma parašutistů, se BMI tolik neřeší. Stačí, když se vejdou pod 35. V praxi to ovšem znamená být pod horní hranicí 1. stupně obezity…