Avatar uživatele
Standa H.

Jaká je minimální a maximální lhůta pro vyjádření dle § 36 odstavec 3 správního řádu?

Zdravím všechny,

zajímalo by mne, jaká je minimální a maximální možná lhůta stanovena správním orgánem v rámci § 36 odstavec 3 správního řádu?

Pomocí google jsem sice našel mnoho usnesení, ale zdá se, že každý správní orgán používá vlastní metody stanovení lhůt.

Nejčetnější jsem viděl tyto lhůty : 5 dnů, 10 dnů a 15 dnů.

Proto mne zajímá v teoretické rovině, jaká může tedy být nejmenší lhůta a jaká nejvyšší.

Děkuji za radu.

Zajímavá 0 před 1488 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Ona je někde stanovena nějaká minimální lhůta??? To je přece nesmysl… Maximální lhůty mohou být stanoveny s ohledem na úkon.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Není-li lhůta dána přímo zákonem, potom je určena dle správního uvážení. V době koronakrize bude správní orgán volit spíše tu delší lhůtu, ale faktem je, že mnozí úředníci jedou stále postaru, jedna věc je divadlo v TV, druhá je realita.

Například ta benevolence zpožděných podání ve věcech DPH platí jen pokud ses nikdy předtím ani o den neopozdil, v opačném případé tě dnes sedřou z kůže.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Podle zákona má být lhůta „přiměřená“. Nevím, jestli existuje nějaký judikát k příliš krátké lhůtě, zkuste hledat na http://sbirka­.nssoud.cz/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Auťáčku, opět lžeš. Nic není na uvážení správního orgánu!!! Pokud není uvedeno jinak, je lhůta měsíc!! Jediný, co nevím, jestli je to 30, 31 (28, 29 asi ne) dní nebo měsíc.

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

Ale vím. Ovšem s člověkem, který neví, jak se počítá měsíční lhůta, nemá smysl vést jakoukoli právní debatu.

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek