ReHu

Jaká je maximální výše starobního důchodu? 14 559 Kč?

Doplňuji:
Aha, díky.
Já slyšela, že je stanovena také horní hranice star.důchodu.
Tak jsem to zkoušela na důchodové kalkulačce spočítat, přidávala jsem na fiktivním příjmu a vyšší sumu mě to neukázalo, tak proto tato částka.

Nejlepší odpověď
jmhad

Proč zrovna tolik?Největší důchod u nás je kolem 90 tisíc.Úředník ministerstva co makal do 80

Další odpovědi
anonym

max. výše není stanovena.
Výše základní výměry v roce 2012 činí 2 270 Kč , výše procentní výměry 1,5 % výpočtového základu za každý celý rok doby pojištění, nejméně 770 Kč měsíčně.
http://www.cssz­.cz/cz/duchodo­ve-pojisteni/dav­ky/starobni-duchody.htm
důchod se zdaní při přivýdělku 840 000,– Kč (asi 70 000 měsíčně) ze záv. činnosti, podnikání nebo pronájmu

Mapel

Důchod není omeze. Špidlovi to spočítali nějak okolo 400.000,–/měsíc. To nemám ani za rok.
Doplňuji:
aramah je tedy jedna z mála co má krásný důchod. Běžně se pohybuje okolo10.000,–

aramah

ReHu já jsem v důchodu ale za tu almužnu ne,to bych jim hodila na hlavu ☹
Mám o dos vyšší důchod:-)
Doplňuji:
Pro jistotu upřesňuji vidíte ty smajlíci,ne že mi bude někdo závidět není k čemu ☹