Avatar uživatele
Bronzový

Jaka je maximalni castka, kterou si poplatnik zivotniho pojisteni muze odecist od danoveho zakladu?

Za danove obdobi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

12000? Ale nejsem si jistá.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

12.000 Kč - ze smlouvy na ŽIVOTNÍ pojištění (§ 15/6 zákona o daních z příjmu)
12.000 Kč - ze smlouvy na PENZIJNÍ připojištění se státním příspěvkem (§ 15/5)
---------
24.000 Kč celkem

Samozřejmě, že lze tuto částku od daňového základu odečíst jen v případě, že tyto hodnoty byly poplatníkem pojišťovnám nejprve zaplaceny... a bohužel v případě penzijního pojištění musí být zaplaceno o 6.000 Kč více než lze odečíst od daň.základu

---------

Zmínil jsem i druhý typ smluv (penzijní), protože je obvyklé, že poplatníci mívají uzavřené oba typy smluv.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/dprij/cast1. aspx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 839
Zlatý mosoj 444
Zlatý ivzez 298
Zlatý gecco 271
Zlatý Hlada 263
Zlatý standa 200
Zlatý led 181
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 173
Zlatý annas 172

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.