Retko

Jaka je maximalni castka, kterou si poplatnik zivotniho pojisteni muze odecist od danoveho zakladu?

Za danove obdobi.

Nejlepší odpověď
ReHu

12000? Ale nejsem si jistá.

Další odpovědi
standa

12.000 Kč – ze smlouvy na ŽIVOTNÍ pojištění (§ 15/6 zákona o daních z příjmu)

12.000 Kč – ze smlouvy na PENZIJNÍ připojištění se státním příspěvkem (§ 15/5)

24.000 Kč celkem

Samozřejmě, že lze tuto částku od daňového základu odečíst jen v případě, že tyto hodnoty byly poplatníkem pojišťovnám nejprve zaplaceny… a bohužel v případě penzijního pojištění musí být zaplaceno o 6.000 Kč více než lze odečíst od daň.základu

Zmínil jsem i druhý typ smluv (penzijní), protože je obvyklé, že poplatníci mívají uzavřené oba typy smluv.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dprij/cas­t1.aspx