JájsemRaibek

Jaká je lhůta pro vyřízení cestovního dokladu s čipem?

Stihnu to ještě do července, když zítra zajdu na úřad?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Běžná lhůta je 30 dní. Zda stále existuje možnost zrychleného vyřízení, netuším.

Další odpovědi
brillant

Cestovní pas se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat s biometrickými údaji se vydává
ve lhůtě 30 dnů, je-li žádost podána na zastupitelském úřadě v zahraničí, ve lhůtě 120 dnů
občanům ve věku do 15 let s dobou platnosti na 5 let, občanům starším 15 let s dobou platnosti na 10 let; dobu jeho platnosti nelze prodloužit
http://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady-642319.aspx?q=Y2hud­W09NA%3D%3D

zzzlatokopka

Tady je vidět, že to Annas nemaže, jen doplnila ten otazník.

Pepa25

Na většině úřadů min. ve větších městech mají na web stránku „hotové doklady“ – příklad viz odkaz níže – ze kterých vyplývá, že pasy jsou obvykle hotové v podstatně kratší lhůtě, v současné době kolem 14 dnů. Se začátkem dovolených se to ale může protáhnout …

Zdroj: http://www.opava-city.cz/cs/hotove-osobni-doklady

Bohdom0

Běžná lhůta je měsíc.