salsa verde

Jaká je kvalita horké vody z kohoutku?

je to pitná voda? pitná po převaření? používá ji někdo z vás k vaření?

Nejlepší odpověď
baghira

Teplá voda z kohoutku se nazývá užitková pouze proto, že pitná voda musí být podle normy studená. Jinak je to stejná voda z vodovodu, nijak speciálně neupravovaná.
V teple se rády množí bakterie, proto je ohřívač vybaven regulací teploty jednou za určitou dobu jak stanoví norma, ohřeje vodu na teplotu 85–95°C právě z důvodu omezení množení breberek.
To se týká centrální výroby a rozvodu teplé vody, co si doma ohřejete v bojleru. to je na vás.
Doplňuji:
Samozřejmě ve výměníkové stanici jsou oddělené okruhy pro TUV co teče z kohoutku a pro ÚT neboli topení. Takže v radiátoru není totéž co v kohoutku.

Další odpovědi
www

Teplá voda (TUV) je navíc chemicky upravená. To proto, aby se v rozvodech i radiátorech neusazoval vodní kámen. Ve výměnících je zahřívána na max. 65st.C a k vaření se nedoporučuje. Použít ji ale můžeš, nic by se stát nemělo, i když se voda na těch 85 – 95stC nezahřívá 😉
Jsem bývalá „obsluha“ výměníkové stanice

Zdroj: Jsem

Michal Kole

Správně by se pít neměla, protože se oficiálně nazývá teplá UŽITKOVÁ voda, ale zdravotně závadná by být neměla.

Před požitím by se měla ještě odtočit.