Kelt

Jaká je jednotka lidské blbosti?

Einstein řekl. Jsou dvě věci, které jsou nekonečné. Vesmír a lidská blbost. U toho prvního si nejsem tam jistý.
Má blbost nebo chytrost nějakou definici, jednotku? Dá se posoudit, určit, kdo nebo co je chytřejší, hloupější? Hloupý Honza vyřešil všechny úkoly, na kterých ztroskotali moudří a učení. Jak to teda je? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Otázka o blbosti zde již byla. Takže jen několik myšlenek.

Jednotkou blbosti je jeden blb – to je to jednotka výšky. Měříme jí, o kolik dotyčného jeho blbost nadnesla. Vzpomněla jsem si na dr. Štrosmajera.

Nebo to může být jeden některý výrok, který odporuje skutečnosti – „bez práce nejsou koláče“. Přece jsou, ale jen pro někoho.

Myslím si, že blbost nesouví s inteligencí.

Ale třeba s tím, že dotyčný stále opakuje, že jedině on má pravdu, neuzná jiný názor, stále mele svou.. Samolibý člověk.

Někdo dělá totéž opakovaně, ale myslí si, že výsledek je jiný. Nevidí, že je všechno stejné. Nesnáší upozornění. Třeba opilec, když ubližuje třeba patnerce nebo dětem.

Nebo když někdo záměrně škodí druhým, ale nepřizná to a má z toho radost. Jenže si neuvědomuje, že kdo se směje naposledy, ten se směje nejlépe, Všechno se vrací jako bumerang.

Jenže ten, koho považujeme za blbce my, ten, může považovat za blbce za nás. Tak nějak to řekl Jan Werich..

“Lučebním kamenem pro zjišťování pravosti daného blbce je humor: blbec skutečný nesnáší, když si někdo dělá z blbců legraci. V první řadě to nesnášejí cenzoři" Jan Werich

Další odpovědi
Kepler

Jo, Einstein taky řekl, že všechno je relativní. Takže si musíš zvolit referenční jednotku, třeba i sebe. My jsme měli na gymplu tak „blbého“ angličtináře, že jsme jednotku blbosti pojmenovali po něm – Tomis. Nebyla ale moc praktická, páč byla moc velká, a tak jsme používali militomisy – mTm.

orwell

Hlavní jednotkou je 1 Db (debil), jednotky násobné a dílčí využívají známých předpon. Neplést s jednotkou dB = decibel!

magorvkleci

K tomu slouží koeficienty IQ a snad i EQ.

Jinak docela vážně myslím, že mírou schopností člověka, které nezbytně zahrnují jeho „chytrost“ a „blbost“ jsou prostě vydělané peníze, získaný majetek. Od toho ostatně peníze jsou.

marci1

Je blb a blb na druhou. 🙂

bolak

1 Kelt

🙂 sory, ale naběhl sis sám..

Muffz

Vzhledem k tomu, že se lidská blbost nedá měřit, tak nemůže mít jednotku.

Drap

Definuj přesně chytrost a hloupost a my ti odpovíme.