TheMyss

Jaká je Hz frekvence lidského oka?

Odpovědi
Kelt

Oko vykonává nepřetržité pohyby s frekvencí 70 Hz.
Je to uvedeno v knize Lepší zrak bez brýlí Batesovou metodou.

mosoj

Průměrná frekvence mrkání je pět až patnáct mrknutí za minutu.

Mrkni na nadpis.

Fyzik

Frekvence snímání oka, kdy nám obraz přijde plynulý, je 24–25 Hz.
Frekvence snímání oka, kdy dokážeme rozlišit dva velmi krátké záblesky od sebe, je 50 Hz.

Otázka není příliš konkrétně zadaný. Frekvencí je mnoho.

Dochy

Otázka není dostatečně specifikovaná. Pokud myslíte frekvenci snímaní obrazu, pak oko narozdíl od kamery pracuje spojitě. Kdy sekaný obraz vnímáme jako spojitý… kina používají minimálně 24 Hz. Ale samotných 24Hz oko vnímá rušivě jako blikání (pak se u klasické promítačky ještě používá clonka, která zakryje na chvilku obraz i v průběhu snímku – tím se blikání obrazu změní na 48 nebo 72 Hz a to už je lepší)

Blikání na CRT mnoitoru vnímám ještě do 72Hz, 75 a 85Hz už jsem myslím nerozeznával (s těma 75Hz už si nejsem jist)

VarimChemku

Z mého hledání jsem se dozvěděl následující:
Napětí na membránách fotoreceptorů zcela zaniká průměrně po 20 ms (Z periody 20 ms lze lehce získat frekvenci a to 50Hz. To je ale, dle mého, pouze hranice, pod níž začneme vnímat blikání zdroje a obraz může být až nepříjemný k pohledu.). K “dokonalosti” by odpovídala doba obnovení snímku 1 ms, kdy napění na membránách fotoreceptorů nestihne skoro vůbec poklesnout. Tomu by odpovídala obnovovací frekvence 1000Hz.
Člověk, ale jak se říká, je stvoření logaritmické a z dočasných studií tak nelze přesně říct jednu frekvenci jelikož by stoupala k nekonečnu.
P.S.: Nejsem češtinář, mrdat gramatiku
Ve zdroji najdete graf testů napěťové odezvy fotobuněk, který dost věc objasňuje.

Zdroj: https://bmcne­urosci.biomed­central.com/ar­ticles/10.1186/1471-2202-7-34