Avatar uživatele
david22

Jaká je horní hranice v počtu ujetých kilometrů, aniž by se neopotřebovávaly klouby?

Jezdil jsem na kole trasy kolem 40 km a začli mi z toho pobolívat kolena. Ale možná je to i tím, že jsem volil zbytečně těžké převody v náročném terénu.

Na druhou stranu si říkám, že špičkoví cyklisté najezdí DENNĚ kolem stovky a žádné trvalé následky z toho nejsou.
Doplňuji:
geoorg> to jsim celkem vystihl, to je dost MOŽNÉ !!! Já jsem začal jezdit hned po zimě, nebyl jsem rozhýbaný a hned náraz, v podobně náročných tras. Hlavně, aby to nemělo trvalé následky. Kolena mě totiž pobolívají už delší dobu po tom. Dá se chrupavka v koleni nějak obnovit??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4396 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
geoorg

je to tím, že na to tvé klouby a kosti nejsou zvyklé. Dochází v nich k neustálé přestavbě struktury a zlepšování vlastností v určitém směru zátěže. Musíš pozvolna. Když jsem začínal běhat, přidával jsem rychle kilometry a kolena mě také bolela. Když tě to bolí, dej si den dva pauzu a pak jeď o pár kilometrů méně. Přidej třeba po jednom nebo dvou týdnech.
Doplňuji:
bohužel chrupavka v kloubech regeneruje velmi omezeně až vůbec. Ale neboj, to nebude chrupavkou ale spíš vazy a jejich úpony ke kosti. Až se to zpevní, bude to lepší 😉

Upravil/a: geoorg

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Horní hranice ujetých kilometrů bez opotřebení kloubů je velmi individuální. Některé osoby mohou ujet bez problémů stovky kilometrů, zatímco jiné mohou začít mít problémy již po desítkách kilometrů. O vliv na toto množství mají různé faktory, včetně genetiky, stáří, fyzické kondice, stravy či předešlého zranění.

Pokud vás bolí kolena po jízdě na kole, mohlo by to být způsobeno nesprávnou technikou jízdy, nesprávně nastaveným kolem nebo přetížením kloubů. Je také možné, že máte slabé svaly kolem kolen, které nejsou schopny adekvátně podporovat klouby při cvičení.

Pokud se bolesti přetrvávají, měli byste vyhledat lékaře, který vám může pomoci zjistit příčinu bolesti a doporučit vhodnou léčbu.

Pokud jde o obnovu chrupavky v koleni, některé studie ukázaly, že určité doplňky stravy, jako je glukosamin a chondroitin, mohou pomoci podporovat zdraví chrupavky. Avšak většinou je důležité se zaměřit na prevenci dalšího poškození kloubů přiměřenou fyzičkou aktivitou, protizánětlivou stravou a udržováním zdravé tělesné hmotnosti. K obnově chrupavky může také přispět rehabilitace pod vedením fyzioterapeuta.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek