ABC123

Jaká je hodinová sazba zedníka a obkladače bez ŽL?

Vím, že u každého zaměstnavatele je to jiné.

Nejlepší odpověď
Hlada

Takový kšeft nemusí dopadnout dobře. Řemeslník nemusí dostat peníze, zákazník nemá možnost reklamace. Za oboustranně přijatelnou odměnu bych bral 100 – 150 Kč/hod + 6 Kč/km.

Další odpovědi
Drap

Jak kde a jak u koho. cxca 60 – 220 kč

aramah

Mě stál 300kč na hodinu.
Bylo to v létě a jiného jsem nesehnala.
Dělal to jako melouch po práci.I tak jsem byla ráda že chodil pravidelně.

venkovan

Hodinová sazba – to je dost široký pojem. Může to být kolik zedník má hrubou mzdu včetně odvodů a nebo to může být sazba pro rozpočet, ve které jsou zahrnuty i náklady zaměstnavatele, přiměřený zisk apod.
A jak píšeš – všude je to jinak.
Jsou různé přehledy mezd profesí. A z těch se lecos vykoumá. U zedníka bych mzdu vynásobil asi 1,4. Cifra by se mohla přiblížit k nákladové ceně zedníka.