ShyDoe

Jaká je hlavní složka kondicionerů?

Ahoj,
co je to za látku, která dělá vlasy hebké a lépe rozčesatelné ? Určitě to bude něco chemickýho, nevíte, jestli existuje něco přírodního na stejném principu ? :)
A ještě se chci zeptat, když je v BIO kondicionérech směs různých olejů, jak to výrobci dělají/co do toho přidají, že po smytí nemáte vlasy mastné (když jsou tam ty oleje) ?
Děkuji

Odpovědi
Lamalam

Hlavní účinnou složkou vlasových kondicionerů jsou tenzidy, které snižují povrchovou energii a částečně redukují elektrostatický náboj. Obvykle se jedná o syntetické látky, existují i „přírodní“ přípravky, ale na jejich čistě přírodní původ nevěřím.. Na každém balení kondicionéru by mělo být uvedeno jeho složení, co jednotlivé názvy znamenají si můžeš najít v odkazu ve zdroji.
K olejům – ne každý olej se na omak jeví jako „mastný“.

Zdroj: http://www.slo­zenikosmetiky­.cz/