Lukáš Ondriš

Jaká je hlavní myšlenka knihy Písen ledu a ohně: Hra o Trůny?

Odpovědi
Šidlo

hm, taká, akú chcete…to je dobré na kvalitnom umení…každý v ňom vidí, čo potrebuje alebo chce

podľa mňa je to celé o pripomenutí, že morálka je u každého iná, že má milión odtieňov sivej a že záleží na motívoch ľudí viac než na ich činoch…a že je dôležité mať šťastné detstvo a triezvy pohľad na svet
Doplňuji:
*že morálka je u každého iná: že každý človek má vlastnú definíciu morálky

Psychotic

To já si s Šídlem dovolím nesouhlasit. Podle mně je hlavní (morální) myšlenkou to, že morálně se lidé chovají, pokud se jim to vyplatí, a nikdo by se na morální jednání jiných lidí neměl spoléhat, zvláště u lidí u moci.