Mara_1

Jaká je dovolená dle zákona délka reklamy v TV?

Zdravím. Trochu jsem se zajímal o tuto problematiku a našel jsem tento ,,zákon´´ tuším z 2010. http://www.eu­roparl.europa­.eu/sides/get­Doc.do?pubRef=-//EP//NONSGML+IM-PRESS+20071128IP­R14028+0+DOC+PDF+V0//CS&­language=CS

Kde se píše, že max 12 minut reklam na hodinu. A 30 minut min přerušení a i přísnější podmínky od 19 do 22. V televizi bych odhadoval kolem 40 procent času. Když po 13 minutách vám dají 9 minutovou reklamu. Chci se zeptat platí ten zákon pro komerční, nebo jak to ve skutečnosti je?

Díky za odpovědi.

Odpovědi
Drap

Přesný čas se mi zjistit nepodařilo. Veřejnoprávní televize měly reklamní čas stanoven o něco kratší. I když se někdy zdá, že reklamy je příliš, nedochází k prodloužení tohoto času.Jednotlivé stanice si to pečlivě hlídají.Na dodržování pravidel vysílání reklamy v televizi dohlíží RRTV, která může uložit dané televizi za skrytou reklamu mimo reklamní blok apod. sankce v podobě peněžní pokuty nebo odebrání povoleného času použitelného na reklamu v daný den.