klob1

Jaká je dnes reálná cena tohoto rozpočtu? A, aby byla dnes adekvátní?

Odpovědi
Tom Tailor

Standardní práce Hodinového manžela. Záleží také v jakem městě je to. Když je to Praha tak hodinová sazba je od 300 Kč a asi veškeré úkoly nebyly na stejně adrese, tak tedy ještě ke každé adrese přidat dopravné 200 Kč a parkovné .

Zdroj: Spravnymanzel.cz

Dochy

Cena toho rozpočtu? Tipnul bych tak 200–500 ale obvykle je zahrnuta v danné práci a zákazník cenu rozpočtu neřeší 😉

Co se cen týče: 200 na hodinu není moc, U „úkolů“ předpokládám že cena byla domluvena předem. V některých případech mi připadá, že to trvalo dost dlouho, ale vzhledem k tomu, že to pak bylo placeno stejně úkolově je to problém řemeslníka. (A ono je otázka co všechno se pod dannou činností skrývá, samotnou zásovku dokážu vyměnit během pár minut, ale jestli k tomu patří třeba i výměna krabičky, nebo někde tahání kabelů apod…)

Mapel

Docela nízký rozpočet. Z hlediska elektra tam nevidím výkresovou dokumentaci. Je tam práce bez materiálu a to může být problém. Vlastní nákup materiálu zákazníkem je velice problematický a mnohdy tento materiál končí v koši.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.