Rokio

Jaká je denní pracovní doba u DPP, pokud není stanovena denní pracovní doba ve smlouvě?

Kolik hodin je nutné odpracovat týdně a kolik za den, když se jedná o dohodu o provedení práce a není stanovena pracovní doba ve smlouvě?

Nejlepší odpověď
ivzez

DPP je v pořádku, pracovní doba v ní uvedena být nemusí.
Podle mne by to dokonce byla chyba, protože by potom měl
zaměstnavatel „svázané ruce“.

Pracovní dobu i rozvrh pracovních směn určuje zaměstnavatel.
Ani v případě DPP by pracovní doba neměla překročit 12 hodin
za den a 40 hodin za týden.

Ještě připomenu, že na DPP můžeš pro jednoho zaměstnavatele
v kalendářním roce odpracovat maximálně 300 hodin.

Další odpovědi
Drap

Pokud neni uvedeno ve smlouvě, je smlouva špatná. V takovém případě záleží na dohodě pracovníka a zaměstnavatele.