MasterGames

Jaká je definice tranzitní země?

Nejlepší odpověď
anonym

Země přes kterou vede cesta (například zboží) ale cestu v ní nezačínáš ani nekončíš, jen skrze jeji území bez újmy na nákladu pojedeš. Takovou tranzitní zemi pro ruské dodávky plynu do Evropy (bez ohledu na to že transit v tomto případě zajišťuje potrubí) je třeba Ukrajina a je to také důvodem proč Rusko na Ukrajině tak pečlivě prosazuje vlastní zájmy a politický vliv i důvod proč buduje alternativní trasy pro dodávky kde jsou tranzitní země jiné.

Další odpovědi
Kepler

Je to jakákoliv země, která není zamýšlena jako konečná destinace. Moje definice, doufám že ne úplně blbá.