Kepler

Jaká je cena přepravy jízdního kola ve vlacích ČD?

Na jejich stránkách jsem ceník nenašel. Stačí příklad, díky.

Nejlepší odpověď
jepik

https://www.cd­.cz/dalsi-sluzby/psi-kola-a-jina-zavazadla/-26463/

Platí pro ČD soukromníci to mají každý jinak v některých rychlících se musí také koupit také místenka k sezení (povinná místenka pro cestující s kolem) 30 Kč
Tarifní km pásmo
1–50 km 30 Kč
51–100 km 40 Kč
101–151 km 50 Kč
151–200 km 55 Kč
201–250 km 60 Kč
251–300 km 65 Kč
301–350 km 70 Kč
351 km a více 75 Kč
Celodenní jízdenka na kolo bez omezení přestupů na jednotlivé vlaky ČD 99 Kč
Pozor ještě se platí i ve vlaku, kde dáváš kolo do úschovy, nemáš pod svým dohledem(pod dohledem průvodčího nebo vlakvedoucího).

Další odpovědi
Alesh

Já to v poslední době nezjišťoval, páč jsem to nepotřeboval, ale vím, že nějaký ten rok zpátky to bylo nejen docela drahý, ale ještě nějak úplně debilně vymyšlený, žese snad platilo za každej přestup. Mám pocit, že to bylo 80 Kč (nebo nějak tak podobně) + totéž za každý přestup, takže jsme tenkrát museli jet vlakem, který do cílové stanice jel od nás bez přestupu, jinak jsme platili zbytečně za přestup x 2 kola. Fakt, to jsem si říkal, co to je za kretény. Jako ještě bych to pochopil, kdyby tu manipulaci s kolem do vlaku a z vlaku ti zajišťovali ČD, ale ho*no, to si pěkně nalož a vylož sám. Pak je placení za přestup naprostá zhovadilost. Jinak teda nevím, jestli to od té doby nějak změnili, moc to ale nepředpokládám, maximálně, že to zdražili. 🙂