klob1

Jaká je cena práce opěrného gabionu?

Potřebujeme mít představu. Jedná se nám o cenu práce, kde je montáž sítí a vyskládání kamenem. Materiál by jsme měli svůj, ale materiál by se musel vozit na kolečku z důvodu terénu 10–15m od montáže. Není možný přístup bagru. Rozměr Gabionu by byl šířka 0,5m, výška 0,8m a 15m délka. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze takto vyhodnotit. U každé firmy to bude jiné. Navrhuji nechat si zpracovat nezávazně rozpočet od několika firem a až následně si vybrat.

Další odpovědi
annas

I firma, která práce provádí uvádí jen obecně.

Je možné říci cenu gabionu odhadem?

„Odpověď: I když bychom samozřejmě rádi dali k dispozici pevný ceník, je třeba si uvědomit, že každý gabion je originál a tak i přistupovat k jeho ceně. Stavba gabionové zdi zahrnuje značné množství lidské práce a logistiky materiálu (vždyť jde o ruční umístění tun kamene) a tak se do ceny se promítají veškeré aspekty daného místa. Záleží tedy nejen na velikosti gabionu, ale také na tom, jaký je přístup ke stavbě, zda bude jedna nebo dvě pohledové strany, na vzdálenosti k lomu, množství zemních prací, možnost využití mechanizace, rozsahu prací a dalších parametrech.“