FlAsh_7

Jaká je budoucnost CD, DVD, kazet, gramofonových desek aj.? Vrátí se někdy?

Jaká je budoucnost CD,DVD,kazet,gra­mofonových desek, aj.? Vrátí se někdy?

Nejlepší odpověď
Kepler

Kazety audio a video se neosvědčily, takže se asi nevrátí. To ostatní se stále používá, gramodesky zažívají renesanci, i když je to spíš záležitost pro fajnšmekry.
Analogový zvukový záznam má své přednosti.

Další odpovědi
Malvína

CD, DVD, kazety.. POUŽÍVÁM. Já to mám stále ráda. Ne všechno přes internet, v telefonu… Není to ono. Gramofon bych ráda, mám doma spoustu desek. Jediné, co jsem vypustila a i musela, byly diskety do PC 😁

annas

Už jste se nedávno na něco podobného ptal.

„Co si myslíte o nynějším trendu vinylu, gramofonů a HiFI?“

Dověděl jste se, např., že

!Gramofony stále vyrábí společnost SEV v Litovli, která navázala na tradici společnosti Tesla a ETA Litovel.

Vyrobené gramofony, některé i s Hi-Fi , získaly řadu ocenění na světových trzích. V cizině o ně začal zájem mnohem dřív než u nás" atd,

CD/DVD/BR jsou mrtvé.

"Apple zabil optická média již v roce 2010

Jenže toto se již stalo. V říjnu 2010 se odehrál historický okamžik, kdy Apple poprvé nepřibalil ke svým novým notebookům instalační CD, ale flashdisk.

Vy se můžete rozhodnout i teď, se zpožděním – optickou mechaniku rovnou zahodit do sklepní kóje vedle pytle brambor… a najednou zjistíte, že počítačový svět je zase o kousek lepší. A když za vámi někdo přijde s CD a vy jej nemáte kam strčit, není to vaše chyba. Ten člověk taky klidně mohl přijít s disketou! " atld.

https://www.cnew­s.cz/prestante-konecne-vypalovat-10-duvodu-proc-je-cddvdbr-mrtv

anonym

Jejich budoucnost je v technickém muzeu. Jejich budoucnost je v technickém muzeu. Jsou to technicky dávno překonané formáty, AudioCD se z kvalitativního hlediska ještě dá v dnešní době přijmout (paradoxně je jeho kvalita stále vyšší než jakéhokoliv běžněji používaného ztrátového formátu) ale u DVD (ve smyslu MPEG-2 VIDEO formátu) už je kvalita video záznamu na dnešní dobu zoufalá a hrubě neodstatečná. Kazety a gramofonové desky jsou dobré akorát tak jako retro frajeřinka se kterou se pochlubíte přátelům, kteří něco z toho ještě pamatují ale více překonaná tato média snad už ani být nemohou, co se vešlo na jednu obrovskou LP desku se dnes vejde za MicroSD nehet 1000× ve výrazně vyšší digitální kvalitě (pro audiofily FLAC, 48khz/24bit).

kelley

V současnosti jsem dokonce zaznamenal i vzrůst zájmu o audiokazety…