lida.vik

Jaká dobrá, rychlá, levná omáčka jde uvařit z vepřového masa? teď vtípky stranou..

j

Nejlepší odpověď
alexandra

Úplně nejjednodušší,je podusit na cibulce,dát tam masox nebo vegetu,zalít vodou a potom zahustit moukou.A můžete tam naplácat jakoukoli zeleninu,třeba hrášek nebo mrkev,nebo papriku.Levný by byl i guláš,když už máte to vepřové maso.

Další odpovědi
Miroslavst

Podusit na cibulce, sice to není omáčka, ale k tomu zelí a knedlík.

hanulka11

my máme rádi vepř. s dušenou mrkví, nebo přírodní vepřový plátek , vepřové nudličky se zeleninou s rýží , nebo vepřové na houbách …ale toho je tolik že bych popsala 10 stránek a vše je nenáročné

navíc vepřové když naklepeš je hotové opravdu rychle- někdy stačí jen dobré koření,ani nepotřebuješ zvláštní ingredience

anonym

Asi bych uvařil vývar na polévku i na omáčku cibulového základu.

Zdroj: http://www.sou­horky.cz/uceb­nice/te/12roc­nik/pracovni2/ve­prmasdus.htm

elektrikář

Dá se udělat játrová omáčka, houbová. znojemská. K jíškovému základu z cibulkou přidáme dušenou kapustou,nebo mrkev,papriky,gu­láš.