replicator

Jaká dávka elektromagnetického záření je nebezpečná?

Jaká dávka je škodlivá pro děti a jaká pro dospělé?

Nejlepší odpověď
Kepler

Na to se nedá jednoznačně odpovědět, elmg. záření je široký pojem a zahrnuje velmi široké spektrum vlnových délek. Rádiový obor je zcela neškodný a počínaje mikrovlnami škodlivost roste úměrně s energií, kterou nesou. Takové gama záření je už přímo vražedné.

Další odpovědi
aliendrone

Tohle je ošidné, všechny doporučení a normy jsou v podstatě nastřeleny „od oka“ – vychází se z předchozích zkušeností. Navíc zde hrají roli individuální faktory. Podrobněji zde: http://atomin­fo.cz/2012/05/­sievert-becquerel-rentgen-jak-merime-radioaktivitu/

Dochy

Kepler: Netvrdil bych to „neškodný“. Však ono se dá jít s intenzitou až tam, kde budou sršet blesky…

Kepler

Jistě, všeho moc škodí. Měl jsem na mysli to, s čím se běžně setkáváme. I tak má Země daleko nejvyšší rádiový jas z celé Sluneční soustavy (díky umělým zdrojům). A že takový Jupiter pěkně hřmí…Akorát si nejsem jistý se Sluncem.