vera51

Jaka dan pro duchodce prac. na ZL

Dobry den, pobiram star.duchod 5406 kc a jedu do nemecka pracovat na ZL jako pecovatelka s prijmem 24tisic mesicne.Zajimalo by me jakou dan resp. co vse musim z tohoto prijmu platit.dekuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Všechno. Zdravotní pojištění, sociální pojištění a daň.
Dále by bylo vhodné být zdravotně pojištěn i v tom Německu, ale to je Vaše vůle.

Další odpovědi
Drap

Stejně jako nedůchodce.

anonym

Budete si muset opravdu platit sociální a zdravotní pojištění. Než odjedete, nezapomeňte se k němu přihlásit, z Německa už by se Vám to zvládalo obtížně. Na úřadech zatím neřešte přesnou částku svého budoucího příjmu. Jako pracující důchodce budete mít sice snížené sazby na odvody na pojištění, ale na druhé straně už v letošním roce důchodci nemohou uplatňovat základní odpočitatelnou položku z daně z příjmu. Tím Vám daňové náklady ukousnou dost peněz z výdělku. Bude dobré na to pamatovat zavčas a buď si odkládat peníze stranou, nebo si platit zálohy na daň z příjmu. Podle Vašich údajů by měla tato částka přesáhnout 43 tisíc.