bolak

Jaká další data krom 11.září jsou tak profláklá, že už ani není třeba uvádět letopočet a všichni vědí o čem se hovoří?

Nejlepší odpověď
annas

Určitě data všichni lidé nevědí, ale snad většina.

Něco z 20. století u nás.

Vznik ČSR, ČR a SR , 1.. a 2. světová válka (okupace ČSR), vstup spojeneckých vojsk, „sametová revoluce“…

Doplňuji:
Samozřejmě že v době socialismu byla další data, která se neustále připomínala – VŘSR, zprofanoval se MDŽ = muži dávají ženám aj.

Další odpovědi
Jádrohlod

Např. 17. listopad , 24 prosinec , 19 března (v ČR), některá dříve známá zase ale upadají a mizí v hlubinách , např VŘSR už dnes neřekne většině nic. Či lépe , nevybaví se jim datum. Stejně tak MDŽ. Ale tak to už chodí.
Doplňuji:
Tak ještě něco „dvanáctek“ pro nás Čech: 1212 ZBS.

zistan

Co třeba narození Ježíše nebo 21.8.1968

www

Třeba 12.12. (2012) konec světa

mosoj

1.1. 0000 – narození kristapána

MK44

Silně profláklé – nebo násilně? – bylo datum 25. února nebo 7. listopadu. Nebylo brány, nástěnky, sloupu, kde by chybělo. Jenže dnešním dětem to říká tolik, co nám datum konce světové války. Pro lidi, kteří žili v dobách, kdy se světové války ještě neoznačovaly pořadovým číslem, to ovšem bylo nadmíru významné datum. Stejně jako datum vzniku Československa.
„Jo, táto, co to bylo … ééé … Československo?“ …

Lamalam

Mosoj – 1.1. 0000 – narození kristapána

Proto slavíme jeho narození na Vánoce.

MK44

Tak, tak! A rok nula není. Po prvním roce před naším letopočtem následuje hned první rok našeho letopočtu. A zda byl nebo nebyl „Kristus Pán“ a kdy se narodil …