agentpv

Jaká civilní uplatnění najde vystudovaný „farář“, pokud ho nezaměstná církev?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud je vystudovaný a vysvěcený, církev u práci najde. Alespoň u církve římskokatolické. Kromě toho, spousta těch co vystudovali teologii a jsou vysvěceni a dělají někde faráře má i druhou vysokou školu s civilním zaměřením. Třeba u nás má farář vystudovanou elektroniku, znám jiného, který je lékař.

Další odpovědi
dubraro

Obsah studia v kněžském semináři je dost podobný filozofické fakultě. Takže mohl by být například učitelem, knihovníkem, novinářem, psychologem…

ivzez

Podle toho, co bude umět.
Mě na gymnáziu učil latinu a dějepis bývalý katolický farář.
(Vystoupil z církve, aby se mohl oženit.)