reika

Jaká choroba napadla lísku?

Dobrý den. Na listech lísky se objevila nějaká choroba. Nevím, co to je, čím ji mám postříkat. Napadá to list po listu… Poraďte, prosím… Děkuji.

Odpovědi
Drap

Myslím, že je to nějaká rez. Neznám postřik. Lísky se téměř nestříkají. Doporučuji shrabat a spálit listí. V příštím roce by se s tím měla líska vyrovnat. Může být částečně způsobeno i nedostatkem vody.