Avatar uživatele
Registrovaný

Jaká část lidí musí podepsat petici na domově mládeže, aby se jí někdo zabýval?

Chystáme petici pro zavedení košů na tříděný plast (alespoň papír a plast) do chodeb nebo alespoň mezipater na internátě. Vychovatelka i vedení nás odbylo se slovy, že je to zbytečná práce navíc atd. Zajímá nás jaký počet ubytovaných tuto petici musí podepsat (jestli polovina, tři čtvrtiny?) a jestli se do petice mohou zapojit i rodiče ubytovaných studentů.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud vám toto sdělilo vedení internátu, myslím že petice vůbec nic nevyřeší. Ale jelikož internát je podnikatelský subjet, je povinen ze zákona třídit odpad. Zcela jistě by tento poznatek uvítal některý ze státních orgánů - ministerstvo životního prostředí, školský úřad a v neposlední řadě město nebo obec, který je zřizovatelem školy.
------------------
U "klasické" petice není stanovený žádný minimální počet podpisů, který by měla obsahovat. Petice navíc není nástroj, kterým je možné přimět obec, aby se určitým způsobem tématem zabývala nebo jednala.

Při podání petice jde pouze o vyjádření názoru podepsaných občanů, má tedy spíše význam informativní a politický. Je tak zejména možností, jak sdělit vašim zastupitelům, co si jejich voliči o dané problematice myslí.

Zákon o obcích však dává občanům obce právo, aby požadovali projednání určité záležitosti v oblasti samostatné působnosti radou obce nebo zastupitelstvem obce. Zde již stanoví požadavky na počet podpisů. Tato žádost o projednání určité záležitosti musí být podepsána nejméně 0,5 % občanů obce. V takovém případě ji rada obce musí projednat na svém zasedání nejpozději do 60 dnů a zastupitelstvo obce nejpozději do 90 dnů.

http://frankbold.org/…
http://www.obcan.ecn.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

To netuším, vůbec nevím, jaký předpis by petici na domově mládeže upravoval.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2166
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.