Avatar uživatele
Nikkol

Jaká byla vaše nejoblíbenější dětská knížka? A pamatujete si na tu první kterou jste přečetli?

Doplňuji:
Já si asi jako první pamatuju Birlibána (doufam že je to správně) a nejoblíbenější mám dodnes pohádky od Macourka.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? aramah, kapka, Andělé, johana 56, Katusa, Damiana, briketka10, Illines, veruska před 4457 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Andělé

První přečtenou knihu si už nepamatuji,ale má nejoblíbenější,kte­rou jsem v dětství přečetla,byla venkovská proza Hanýžka a Martínek od Jindřicha Šimona Baara. Jsou to příběhy z prostředí českého venkova, o radostech a obtížích dospívání a o dětském přátelství…
A rovněž i humoristický román Bylo nás pět od Karla Poláčka…
Doplňuji:
Ad Damiana,jé,také bych se do Klenčí ráda podívala…Já jsem prý u té krásné knihy brečela,tomu se mamka vždy divila,jak je kniha krásná a já u ní brečím..Pamatuji se,jak mě to právě celé dojímalo,přesně jak píšeš…
Pěkné knihy jsi četla…:-)

Upravil/a: Andělé

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

http://knihy.ab­z.cz/prodej/ko­cour-vavrinec-a-jeho-pratele

kocour Vavřinec a jeho přátelé..
už ji neprodávají, ale máme ji asi v knihovně, léta jsem se do ní dívala..

hodně jsem pak četla indiánky a ty Dva divochy taky byli perfektní..
Doplňuji:
ještě medvídek Pú to je krásná knížka, teď už v salátovém vydání, ne Disney verze, hodně stará, hezky ilustrovaná..
různá leporela to jsme neuměly číst..

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aramah

První, kterou jsem přečetla se jmenovala NARODILA SE HVĚZDIČKA.
Pak to byli BROUČCI. :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

První byla deník kocoura Modroočka.
Oblíbených jsem měla mnoho – je to takový víceméně schizoidní výběr, ale co. Honzíkova cesta, Špalíček, Odvážná školačka, Čuk a Gek (šíleně se mi líbil ten popis cesty ve vlaku a ten všudypřítomný sníh!), Rychlé šípy, Kytice, Adam a Otka, Staré řecké báje a pověsti, Pražské pověsti. A v začínající pubertě pochopitelně „Rudolfky“.
Ad Andělé: Hanýžku a Martínka jsem také milovala. Ten popis pobytu B. Němcové, všechny ty zvyky a krajina – nádherné. Před dvěma lety jsme se byli v Klenčí podívat, kousek odtamtud v obci Díly je prý nejčistší vzduch v ČR. (A v tamním hotelu Sádek zase dělají óóóóbrovsky dobré řízky! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

První kterou jsem přečetl byly říkanky od Jos.Lady. Dobře se mi to četlo, protože jsem je většinou už uměl nazpaměť. Oblíbenou knihou v dětství, kromě řady jiných, byli Dva divoši od E.T.Setona

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Moje nejoblíbenější dětská kniha byla ( a dokonce stále ještě je ) Luisa a Lotka od Ericha Kästnera. Když napíšu, že jsem ji četla 100 x, bude to ještě málo. Na tu úplně první si nevzpomínám, ale můj bratr přečetl Lovce mamutů ( E.Štorch ), protože už mu nikdo nechtěl předčítat.
Doplňuji:
Dík za otázku, byla milá a určitě ve většině z nás vyvolala příjemné vzpomínky. Ale ruku na srdce – co je tu na odpovědích k hodnocení a k čemu jsou užitečné? To pak vypadá ( jak mi jednou napsal Dr.Axl), že je to otázka účelová. Tenkrát jsem to ale ještě nechápala. Úmyslně nepíšu do diskuze, to se tu začalo v posledních dnech rozmáhat a jen málo chybí, aby odpovedi.cz ztratily svůj styl a účel ⇒ dotaz + pár odpovědí a jedeme dál. 🙂

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Moje nejoblíbenějšáí je a bude „Lovci mamutů“ a první kniha byl „slabikář“ z roku 1961,kterou jsem jako přečetl první!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
KdoSiOdJinud

Birlibán – nebo tak nějak 😁 ještě bych jí doma našel :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Jééé, to> Illines <, to jsme stejná krevní skupina: já taky Malý Bobeš, Ferda mravenec a Lovci mamutů a ještě Mikeš kocour v botách a Kuřátko v obilí 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Illines

Moje prvni knihy byly,Ferda mravenec ,maly Bobes a Lovci mamutu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Jako první byla kniha říkanek Zdeňka Kriebela Koulej se sluníčko,kutá­lej.Nejoblíbe­nější Neználek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WeeBear

Nejoblíbenější jsem měla Červenou karkulku v krásně ilustrované knize. Jako malé mi ji četla mamka a když nebyl čas, tak jsem koukala po obrázcích.

První knihou, (když pominu slabikáře, učebnice a jiné) kterou jsem přečetla byly „Neználkovy příhody“. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Bílá stráž – knížku kterou jsem doma objevil po rodičích (z roku 1944)
http://market­.android.com/de­tails?id=com.rer­ware.android.My­Backup
Dobrodružství na dně moří – tu jsem četl několikrát dokola 🙂
http://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/dobrodruzstvi-na-dne-mori-27479

Ani nevim kterou jsem četl jako první. Jedna z nich to byla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

neznalek ve slunecnim meste,pohadky z lesu vod a strani-odtud ma prezdivka,pama­tujete na sneka pižlu?jsem vyfasovala na zakladni skole:-)))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek