Nikkol

Jaká byla vaše nejoblíbenější dětská knížka? A pamatujete si na tu první kterou jste přečetli?

Doplňuji:
Já si asi jako první pamatuju Birlibána (doufam že je to správně) a nejoblíbenější mám dodnes pohádky od Macourka.

Nejlepší odpověď
Andělé

První přečtenou knihu si už nepamatuji,ale má nejoblíbenější,kte­rou jsem v dětství přečetla,byla venkovská proza Hanýžka a Martínek od Jindřicha Šimona Baara. Jsou to příběhy z prostředí českého venkova, o radostech a obtížích dospívání a o dětském přátelství…
A rovněž i humoristický román Bylo nás pět od Karla Poláčka…
Doplňuji:
Ad Damiana,jé,také bych se do Klenčí ráda podívala…Já jsem prý u té krásné knihy brečela,tomu se mamka vždy divila,jak je kniha krásná a já u ní brečím..Pamatuji se,jak mě to právě celé dojímalo,přesně jak píšeš…
Pěkné knihy jsi četla…:-)

Další odpovědi
briketka10

http://knihy.ab­z.cz/prodej/ko­cour-vavrinec-a-jeho-pratele

kocour Vavřinec a jeho přátelé..
už ji neprodávají, ale máme ji asi v knihovně, léta jsem se do ní dívala..

hodně jsem pak četla indiánky a ty Dva divochy taky byli perfektní..
Doplňuji:
ještě medvídek Pú to je krásná knížka, teď už v salátovém vydání, ne Disney verze, hodně stará, hezky ilustrovaná..
různá leporela to jsme neuměly číst..

aramah

První, kterou jsem přečetla se jmenovala NARODILA SE HVĚZDIČKA.
Pak to byli BROUČCI. :D

Damiana

První byla deník kocoura Modroočka.
Oblíbených jsem měla mnoho – je to takový víceméně schizoidní výběr, ale co. Honzíkova cesta, Špalíček, Odvážná školačka, Čuk a Gek (šíleně se mi líbil ten popis cesty ve vlaku a ten všudypřítomný sníh!), Rychlé šípy, Kytice, Adam a Otka, Staré řecké báje a pověsti, Pražské pověsti. A v začínající pubertě pochopitelně „Rudolfky“.
Ad Andělé: Hanýžku a Martínka jsem také milovala. Ten popis pobytu B. Němcové, všechny ty zvyky a krajina – nádherné. Před dvěma lety jsme se byli v Klenčí podívat, kousek odtamtud v obci Díly je prý nejčistší vzduch v ČR. (A v tamním hotelu Sádek zase dělají óóóóbrovsky dobré řízky! 🙂

Drap

První kterou jsem přečetl byly říkanky od Jos.Lady. Dobře se mi to četlo, protože jsem je většinou už uměl nazpaměť. Oblíbenou knihou v dětství, kromě řady jiných, byli Dva divoši od E.T.Setona

Sůwa

Moje nejoblíbenější dětská kniha byla ( a dokonce stále ještě je ) Luisa a Lotka od Ericha Kästnera. Když napíšu, že jsem ji četla 100 x, bude to ještě málo. Na tu úplně první si nevzpomínám, ale můj bratr přečetl Lovce mamutů ( E.Štorch ), protože už mu nikdo nechtěl předčítat.
Doplňuji:
Dík za otázku, byla milá a určitě ve většině z nás vyvolala příjemné vzpomínky. Ale ruku na srdce – co je tu na odpovědích k hodnocení a k čemu jsou užitečné? To pak vypadá ( jak mi jednou napsal Dr.Axl), že je to otázka účelová. Tenkrát jsem to ale ještě nechápala. Úmyslně nepíšu do diskuze, to se tu začalo v posledních dnech rozmáhat a jen málo chybí, aby odpovedi.cz ztratily svůj styl a účel ⇒ dotaz + pár odpovědí a jedeme dál. 🙂

anonym

Moje nejoblíbenějšáí je a bude „Lovci mamutů“ a první kniha byl „slabikář“ z roku 1961,kterou jsem jako přečetl první!

KdoSiOdJinud

Birlibán – nebo tak nějak 😁 ještě bych jí doma našel :)

pusinka50

Jééé, to> Illines <, to jsme stejná krevní skupina: já taky Malý Bobeš, Ferda mravenec a Lovci mamutů a ještě Mikeš kocour v botách a Kuřátko v obilí 🙂

Illines

Moje prvni knihy byly,Ferda mravenec ,maly Bobes a Lovci mamutu.

johana 56

Jako první byla kniha říkanek Zdeňka Kriebela Koulej se sluníčko,kutá­lej.Nejoblíbe­nější Neználek.

WeeBear

Nejoblíbenější jsem měla Červenou karkulku v krásně ilustrované knize. Jako malé mi ji četla mamka a když nebyl čas, tak jsem koukala po obrázcích.

První knihou, (když pominu slabikáře, učebnice a jiné) kterou jsem přečetla byly „Neználkovy příhody“. 🙂

anonym

Bílá stráž – knížku kterou jsem doma objevil po rodičích (z roku 1944)
http://market­.android.com/de­tails?id=com.rer­ware.android.My­Backup
Dobrodružství na dně moří – tu jsem četl několikrát dokola 🙂
http://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/dobrodruzstvi-na-dne-mori-27479

Ani nevim kterou jsem četl jako první. Jedna z nich to byla.

pizlicka

neznalek ve slunecnim meste,pohadky z lesu vod a strani-odtud ma prezdivka,pama­tujete na sneka pižlu?jsem vyfasovala na zakladni skole:-)))