Zvědavý

Jaká byla první bitva první světové války ve které bojovali Američani ?

Název ,prápadně odkaz na tuto bitvu prosím. Díky

Nejlepší odpověď
Klaproth

Bitva na Marně v květnu 1918. Zde bojovaly 3 USA divize jako součást francouzské 6. armády. První samostatná, čistě americká biva, byla až másko-argonská operace v září 1918.

Zdroj: https://www.re­flex.cz/clanek/his­torie/78655/pred-100-lety-usa-vyhlasily-valku-nemecku-a-vstoupily-tak-do-prvni-svetove-valky.html

Další odpovědi
Kryšpín

Někdy na konci války 1917, pravděpodobně mezi francouzské a anglické vojáky