Doma nebo v zahraničí?
Na mnohých (vykazují aktivitu)h se podílejí novináři, na jiných, pán
z hradu a politici obecně.
Emoce, podpora sympatizantů. odpor opozice, udržení napětí, ve
společnosti – odpoutává pozornost. Rozděluje společnost. Co bychom také
mohli čekat, od „válečného štváče“ z hradu, přes 35 let
školeného v kamuflážích a zabíjení (války) 😉
Ony jsou pro ně, některé, nedostatečně zajímavé … 😉
Veřejně se nerozebírají, pisálkové nekomentují, videa neobjeví…
FB
14. květen
Petr Pavel urazil premiéra Andreje Babiše: „Posaďte se, vy 71letý
premiére!“ — Jeho odpověď však šokovala celý národ
Úplné podrobnosti 👉 https://sil.......
Prezident Petr Pavel pronesl sarkastickou poznámku s chladným a
provokativním pohledem, který na okamžik umlčel celé auditorium. Premiér
Andrej Babiš nereagoval okamžitě — alespoň ne během prvních několika
vteřin. Zkušený politik pouze pozvedl obočí, lehce naklonil hlavu a
s klidným, sebejistým úsměvem působil dojmem člověka, který je po
desetiletích v politice na kritiku dávno zvyklý.
Pomalu si Andrej Babiš vzal mikrofon, postavil se a podíval se přímo na
Petra Pavla s klidem a jistotou člověka, který přežil nespočet
politických krizí i veřejných útoků.
Když Babiš konečně promluvil, jeho slova byla klidná, pevná a
neochvějná — hlas 71letého premiéra, který si plně uvědomuje svou
životní cestu, své úspěchy i cenu, kterou musel zaplatit za svou
politickou kariéru.
Namísto hněvu proměnil celý okamžik v něco mnohem silnějšího než
samotnou urážku.
„Jsem hrdý na každý jeden rok svých 71 let,“ prohlásil pevným hlasem.
„Představují práci, selhání, úspěchy, tlak i odpovědnost. Věk není
ostuda — je to důkaz, že člověk žil dost dlouho na to, aby pochopil
hodnotu vytrvalosti a odolnosti.“
Celý sál ztichl.
Publikem se rozlehl tichý šum. Petr Pavel nepatrně změnil výraz ve tváři,
viditelně překvapený tím, jak klidně Babiš jeho útok obrátil ve svůj
prospěch. Babiš však pokračoval klidným, ale silným tónem:
„Jestli být 71letým premiérem znamená mít stále sílu stát zde, čelit
kritice, naslouchat českému lidu a pokračovat v boji za to, čemu
věřím — pak budu toto číslo nosit s hrdostí.“
Atmosféra v sále se okamžitě změnila.
To, co začalo jako pokus o ponížení, se proměnilo v silnou ukázku klidu,
zkušenosti a neochvějné vůle.
Potlesk začal pomalu — nejprve jen několik rukou — ale postupně sílil,
až téměř celý sál povstal na nohy.
V ten okamžik Andrej Babiš na urážku pouze neodpověděl.
On ji proměnil v symbol odolnosti.
A po celé České republice rezonovala jeho slova jako připomínka, že věk
není slabost — ale někdy právě ta největší síla vůdce. 👏
A video s „projevem“ zástupkyně Milion chvilek (z demonstrace), jak „příznává“, že jde přece o JEJICH televizi a rozhlas … 😄
| 0 Nominace Nahlásit |
Tu, která vyšuměla, si LOGICKY už nepamatuju 🙂 A no, samozřejmě, že spousta „kauz“ jsou fakticky jen výkřiky na sociálních sítích. Proto je důležité:
| 0 Nominace Nahlásit |
To, co udělal prezidentčík ze SMS, které ani nebyly určeny jemu. Poštval na ministra Macinku Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. Samozřejmě šlo o to, napáchat škodu vládě. Teď už masmedia neinformují, že ministr Macinka byl očištěn od jakýchkoliv podezření.
| 0 Nominace Nahlásit |
Diskutovat si jdi jinam, zde je poradna, potřebuješ s něčím poradit?
|
0
před 22 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Hele Calm já jsem nádeník nemám vzdělání tudíž nechápu když Irán
je zničen, že opět podle médií útočí na sousední státy a americké
základny.
Nedávno P. Hegset vojensky jsme zvítězily sedm tisíc přesných úderů
v Iránu jaderný program zničen, zničeno námořnictvo i letectvo.
@Dochy Instagram nemám, ano je to z FB (co sdílí přátele a co se tam
objeví) .
Část z videa:
Trikolora/ březen
(komentář)
„Tak už je to venku! A vykřičeli to do světa sami svazáci ze spolku
Milion chvilek PROTI demokracii. Máme prý dát ruce pryč od JEJICH televize,
myšlena Česká televize, a JEJICH rozhlasu, myšlen Český rozhlas.
Plyne z toho jediné. Jestliže Milion chvilek má SVOJI televizi a SVŮJ
rozhlas, a není pochyb, že Česká televize i Český rozhlas jako JEJICH
televize a JEJICH rozhlas fungují, neexistuje žádný důvod, proč bychom jim
my ostatní na jejich provoz měli posílat byť jen jedinou korunu.
Ať se o financování České televize a Českého rozhlasu podělí
s demonstranty z Letné. To je fér, ne? Co si o tom myslíte Vy? "
Chodí mi příspěvky od jednoho Mgr. , MUDr. (několik),. RNDr. a některých
politiků aj
Často se stává, že jejich příspěvky zmizí, jsou odebrány, jsou pro
úzkou skupinu (také se ztratí).. a já už se k nim pak, sama
nedostanu.,
("Obsah teď není dostupný, skrytý …
Když se to stane, obvykle je to kvůli tomu, že vlastník obsah sdílel jen
s malou skupinou lidí, změnil nastavení soukromí, nebo byl obsah
odebrán“)
@da ny Jde mi o toho prezidenta a premiéra především.
A ad „jejich“ s tím nemám problém. Každý občan ČR může ČT a ČR
v závislosi na kontextu označovat za svým způsobem vlastní.
„Braňme naši ČT“ je obecná výzva národu.
Ale nehodlám řešit jestli tato kauza je OK nebo není OK. Mám pocit že
současná vláda chce ovládnout média, což není OK, tím že změní
financování ČT a ČR což by za mně bylo OK, protože koncesionářské
poplatky jsou alespoň od zatím poslední reformy poplatků, jen skrytá daň,
takže za mně je OK to odkrýt a nechat to projít rozpočtem.
Nicméně, to hlavní: Pořád by mně zajímal zdroj té informace jak P.P. urazil A.B.
da ny: zkusil jsem vyhledat, ale jediné zdroje kam mně to odkazuje jsou na FB nebo instagramu. Instagram nemám a na FB mně to odkazuje do skupin, kde po zběžném skouknutí letí nesmysli s kadencí asi tak 4 za hodinu. Často různé koláže a uměle generované věci. Všechna veřejná vystoupení prezidenta a premiéra se zaručeně dají najít v poněkud spolehlivějších zpravodajstvích jak veřejnoprávních tak komerčních médií. Popsaná scéna mi nesedí ani na jednoho z nich.
Ametyst: Ta SMS byla určena jemu, sám Macinka to pak v rozhovoru uvedl, že prý je to jeho jediná komunikační cesta na prezidenta. A byla natolik sprostá, že se prezidentovi nedivím. Takhle se nemluví s žádným partnerem, natož s prezidentem.
@Ametyst Přesně tak, třeba teď ta aféra se Sudetoněmci – Okamura, který tu kvůli tomu dělá mediální divadlo, jen aby se neřeklo, že není vlastenec, tak se mezitím kamarádí s AfD, které samo z některých řad volá po zrušení Benešových dekretů. Dvojí metr, kam se člověk podívá. 🤡
Ten 2. bod byl ještě parafrázovat jako odlišit „podstatné od nepodstatného“. Hezky je to vidět na ekonomických a kriminálních záležitostech: někdy záležitost s dopadem na státní rozpočet (nebo obecně škodou) za milion udělá daleko větší mediální rozruch než průšvih za 10 miliard …