mandat

Jaká byla mezinárodní zkratka Československé koruny?

Nejlepší odpověď
annas

Od vyhlášení samostatnosti České republiky a Slovenské republiky 1.ledna 1993 existovala na základě vzájemné dohody měnová unie, v níž byla jako měnová jednotka v obou nástupnických státech Československa nadále používána koruna československá (se zkratkou Kčs, mezinárodně CSK).

Teprve zákonem č. 60/1993 z 2. února 1993 o oddělení měny spolu s nařízením vlády č. 61/1993 Sb. k provedení zákona o oddělení měny a vyhláškou ČNB č. 62/1993 Sb., kterou se provádí zákon o oddělení měny, z téhož dne byla měnová unie ukončena ke dni 8. února 1993 – zanikla tak koruna československá a vznikla samostatná česká koruna a následně i slovenská.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko­runa_%C4%8Des­k%C3%A1

Další odpovědi
Drap

Kčs

štamgast

Kčs

marci1

Mezinárodní zkratka Československé koruny byla „CSK“.

NelieM

Kčs- koruna československá 🙂

arygnoc

medzinárodné kódy mien:
do rozpadu CSK (koruna československá).

po rozpade

  • CZK – česká koruna
  • SK – slovenská koruna