Drahuška

Jaká byla cena 22kar. zlata – zubního – v roce 1946–7. Dita Saxová dostane „dědictví“ = jak je velké, poměrem k dnešku?

Doplňuji:
ve filmu to bylo dost – rozhodně nad tím klenotník projevoval velkou radost a to šlo o pár gramů… žid před odjezdem do koncentráku by v něm neměl „jmění“ kdyby nemělo velkou cenu…a neukládal by si ho na dobu až se vrátí…i v jiných filmech jsem už zahlédla odkaz na cenu zubařského zlata – ono 22karátů je 22 karátů

Nejlepší odpověď
anonym

Drahuško, protože tu nikdo neodpověděl, tak můj drobný poznatek o zubním zlatě: Zubní zlato nemá pro většinu dalšího zpracování využití. Svým složením pro zlatníky je těžce opracovatelné kvůli své tvrdosti. Cenu má pro zubní techniky a bude tedy nejlepší obrátit se přímo na nějakou zubní laboratoř a dotázat se přímo tam. Netuším o jaké množství zlata se jedná, ale většinou jde prodat za cenu nižší než je zlato určené pro šperkařskou výrobu.