Kelt

Jaká by byla generace, která by poslouchala rodiče ve všem?

Určitě to znáte, rodiče vám neustále říkají, nebo říkali, abyste zdravili, slušně se oblékali, neodmlouvali a nevím, co ještě. A vždy dodali něco v tom smyslu, že to s námi myslí dobře a že na to můžeme doplatit.Takže představme si, že po nějaké první kolizi, kdy mladý člověk zjistí, že rodiče mají pravdu, je bude ve všem poslouchat a řídit se jejich radami. Asi víte které. A nyní otázka, jaká by byla takto vychovávaná generace? Sice utopistická představa ale i tak děkuji za názory.

Nejlepší odpověď
Anikitos

Nebyli by to lidé hloupí, nesamostatní, nerozhodní?

Je správné ctít své rodiče a poslouchat je, ale nemusí mít vždyy ve všem pravdu (jsou to přeci lidé). Někteří rodiče jsou natolik starostliví, až své děti omezují a nedopřávají mu prostor k dospění, k učení a ke zkušenostem. Být to na některých, tak jejich děti ani neopustí dům ani se s nikým neseznámí a třeba ani nic nedělají.
Děti, které by bezhlavě poslouchali své rodiče naprosto ve všem by byli jako slabomyslní… Každý má svou hlavu a hlavně důležité je řídit se tím, co je správné, což snad každý pozná a ne vším, co mu řeknou rodiče.

Je to jako slepá oddanost, kdy jedinec nemusí myslet sám za sebe, protože za něj myslí jiní, a tak bezhlavě činí vše, co je mu „nařízeno.“

Další odpovědi
Kepler

Byla by úplně stejná, jako generace těch rodičů, kteří se za mlada taky podrobovala kádrování svých rodičů. Jen nevím, jestli dřív poslouchali své rodiče víc.

Hodnapani

Jen ať se to nestane. Bylo by méně bezpečno. Děti vtahů by byli vrazi, všichni by byli snadno manipulovatelní, nikdo by neměl svůj život.

jirka F

Já se řídím hlavně desaterem božích přikázání které se snažím dodržovat.Od rodičů si beru jen některé užitečné rady,ale opustit je nemohu když potřebují pomoc z důvodu jejich nemocí.Taková generace by byla nesamostatná.Ale aspoň dobře vychovaná.

dubraro

Byla konzervativní.
Samozřejmě i tento sociálně inženýrský pokus si lidstvo vyzkoušelo. Zkuste si najít literaturu o životě prvních generací puritánů v Americe. Nebo ještě lépe Amishů.