Avatar uživatele
Michaela66

Jaká by byla cena výstavby takového domu?

Uvažujme dům, krychlový („kostka“), který má tři byty, každý po 75m2 (řekněme přibližně 3+kk). Průměrné kvality, a průměrný i v dalších aspektech. Má přízemí a jedno patro. Jaká by byla přibližně cena výstavby takovéhoto domu? Hledám, hledám, ale za boha nemohu najít přibližnou částku, při hledání typových domů mi Google stále nabízí projekty rodinných domů, ale já hledám vyloženě funkcionalistickou kostku k budoucímu pronájmu. Děkuji za jakékoli střídmé i divoké odhady, vím, že jsem dala velmi obecný popis, stačí mi nástřel.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 1274 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Odpoveď byla označena jako užitečná

Můj odhad je 4–7M (vycucanej z prstu), ale je v tom docela dost neznámých.

ad 3D tisk – myslím, že to není v současné době ekonomický přístup. Zatím to u nás nikdo pořádně neumí a robot který by obsáhl pracovní plochu řekněmě 121210m není úplně jednoduchý a levný. U nás se předpokládá i nějaká tepelná izolace, vzhledem k několika domácnostem i důkladná zvuková izolace, nemyslím, že by to za těchto podmínek zvládl někdo s robotem. A stejně dá robot jen hrubou stavbu, budeš pak chtít naštukované stěny, elektriku, vodu, obklady v koupelně a kuchyni..... spousta práce pro člověka. A firma v současnosti dokáže něco takového postavit z cihel za půl roku – rok.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Michaela66 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Nevím, který stavitel vám bude chtít garantovat průměrnou kvalitu. A píšete tři byty na patro a přízemí? To nějak nejde dohromady. Ten třetí bude kde?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hapiky

Jedna rada by tu byla. Pozvi si firmu, která staví domy 3D tiskárnou. V zahraničí je to už zažité, u nás to prý dělá jen jedna firma. Je to mnohem levnější, než klasika.
Tady na odpovědích se to už řešilo.

Upravil/a: hapiky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gonfaloniér

To ti řekne až konkrétní firma. Můžeš si to u některé nechat vypočítat/odhad­nout. Různé firmy můžou mít různé ceníky.
Tohle nejde přece jen tak říct a velikost domu samotná nerozhoduje celkovou cenu domu. Ale doba výstavba – plat dělníkům, firmě a jiným (mzda od hodiny/za práci) – to sice vyplácí firma, která má tu zakázku, ale z tvých peněz na ten dům, potom co určí fin. cenu. Nemluvě o materiálu a plno dalších věcech.

Upravil/a: Gonfaloniér

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michaela66

Elkon: Tři vchody do domu, každý z bytů se rozkládá jak v přízemí, tak v patře. Každý byt má vlastní trávník před domem. Takové řešení je bežné v satelitních výstavbách, když dojedete do ulice, kde jsou samé takové „kostky“, tak si všimněte vysokého počtu plůtků kolem domů, neboť každý z bytů má vlastní trávník/zahrádku.

Dochy: Děkuji, mám stejný odhad.

před 1273 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

Dochy: Přečti si tohle: https://www.dre­vostavitel.cz/cla­nek/3d-tisk-domu-je-stale-dostupnejsi-domek-vyjde-na-80-000-kc-a-stoji-za-den

před 1274 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

jo jen potvrzuje to co už jsem slyšel… A jinak moc podrobností tam v článku není.
Není tam řeč o dalších instalacích, stropy ručně, střechy ručně, izolace ručně, dostaneš jen hrubý skelet s omezením (ok, jiná omezení než jsou obvyklá, umí se vyhnout většině omezením klasické stavby). V našich podmínkách musíš řešit zateplení, které automat neumí. Zateplení se obvykle dělá na rovnou stěnu, kterou klasický 3d tisk betonem neumí (dělá „bochánky“) atd…

Ono kdyby to bylo teď hned tak výhodné tak už by se asi jinak nestavělo. Ale ta technologie si teprv musí svou cestu vyšlapat.

před 1274 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek