Alena P.

Jaká bude soc.podpora,když jsem zaměstnána je na dohodu pracovní činosti a pobírám 4600Kč hrubého??

Je mi 56 let prac.a nyní jsem zaměstnána na dohodu prac.činosti,když mě propustí jakou částku budu brát když půjdu na soc.podporu?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Já netuším co si pod pojmem sociální podpora představujete.

Je možné brát dávky hmotné nouze, potom taky dávky na bydlení. Je pro to ale nutné splnit nějaké věci, nevlastnit majetek atd. Počítají se všichni členové v domácnosti, takže nejlépe je zajít na úřad a podat žádost, nebo si vyplnit nějakou kalkulačku na internetu.

Další odpovědi
briketka10

o dávky lze žádat na ÚP Vašeho města
tady je přehled o dávkách, ale nevím,
jestli na ně budete mít nárok to Vám
sdělí pracovnice na úřadě :
http://www.mpsv­.cz/cs/2

Doplňuji:
já beru příspěvky na
bydlení mám ČID..

ivzez

Paní Aleno,
používejte prosím přesné názvy a obraty
a netrhejte jeden problém do několika otázek,
špatně se v tom pak orientuje.

Nekolidující zaměstnání se nezapočítává do doby
potřebné pro vznik nároku na další podporu v nezaměstnanosti.

Podpora se počítá z čistého výdělku, nikoliv z hrubého.
Odhadem by z částky 4.600 hrubého mohlo jít o částku
trochu nad 2.000 Kč (ale berte to opravdu jen jako odhad!)

Doplníte-li čistý příjem (doplňte otázku, nezakládejte novou),
spočítám Vám to.

JájsemRaibek

Na sociálce budete brát životní minimum, tedy pokud na to budete mít nárok při splnění podmínek. Na úřadě práce nedostanete podporu žádnou, jelikož z dohody nevzniká pracovní poměr a tedy účast na sociálním pojištění. Jakobyste nebyla zaměstána.
Ale přesně vám to neřeknu, jelikož můžete splňovat podmínky z jiného předchozího zaměstnání.

ivzez

Poznámka:
Paní Alena tu má dvě otázky, z nichž jsem
vydedukovala, že míní podporu v nezaměstnanosti.
Jestli se mýlím, snad mne opraví.

briketka10

v odkazu nahoře v menu jsou všechny dávky..