FlAsh_7

Jaká bude budoucnost fotografie?

Dobrý den, jaká bude podle Vás budoucnost digitální fotografie a fotoaparátů obecně?

Odpovědi
hapiky

Budoucnost bude pro digitální fotografii růžová, dokud někdo nevymyslí něco lepšího.

Kotr

Hologram, kde dojde k propojeni fotografii a videi zaroven si myslim

A pokud mam resit vzdalenejsi budoucnost a to je uz moc scifi, tak pokad se vynalezne stroj casu, tak by mohlo dochazet se vracet k okmazikum v podobe zachycenych zivych fotografii, kdy se clovek dostane strojem casu do bodu G a muze situaci nekolikrat prehat ci zachytit.

anonym

domnívám se že zachycování videa a obrazu se přinejmenším přesune do oblasti VR, už dnes se prodávají mobilní VR180 kamery s optickou stabilizací jako třeba INSTA360 EVO CAMERA a dají se s tím fotit a točit nejen úzký průzor fotograrfie, ale spíše tím zachytíte úplný výhled na daný okamžik, můžete se v takovém záběru rozhlížet kolem i vnímat hloubku. Výše uvedená kamera umožňuje v 3D režimu s hloubkou jen záznam poloviční sféry ale už existují zařízení (bohužel tedy výrazně dražší) které umí ve 3d snímat všechno kolem v rozlišení 7K !!! A to je pak pokoukání, … pokud máte VR headset (stačí levný google cardboard za pár set korun nebo něco na způsob Google Daydream za asi 1500Kč i s prostorovým ovladačem) můžete na taková videa a fotky koukat na youtube už dnes, takže nástup této technologie už je v chodu a protože je cenově velmi dostupná asi tomu nic bránit nebude 🙂

Viz https://www.y­outube.com/user/Cre­atorUpNetwork/vi­deos

anonym

například toto video v rozlišení 8K(!!!) je plně trojzorměrná sféra ve které se můžete s nasazeným headsetem rozhlížet kolem a vnímat hloubku v docela dost úchvatných detailech. Myslím že toto je blízká budoucnost a pokud budou mít lidé možnost vnímat fotografie z dovolené takto, pak se asi na maličké obrázky 4*5 velmi rychle a rádi zapomenout, protože toto je rozhodně mnohem lépe uchovaný zážitek.

anonym

odkaz : https://www.y­outube.com/wat­ch?v=wNU-RgYd8Es