Nikoltyna

Jaká barva vznikne při smíchání těchto barev ???

oranžová + zelená = ???
žlutá + zelená = ???

Nejlepší odpověď
quentos

Záleží na poměru a odstínu jednotlivých barevných složek. Tmavě zelená může oranžovou zcela pohltit a může zůstat beze změny. Jinak tyto dvě barvy mají blízko ke komplementaritě, což je jeden z důvodů, proč jejich smícháním vznikne leda nějaký neestetický, nepojmenovatelný sajrajt.
Přidáním žluté do zelené vznikne světlejší odstín zelené („zelinkavá“).
Doplňuji:
Dochy: ano, to jste uhodl, úročím zkušenosti z desetileté docházky do výtvarného oboru ZUŠ ;{)>

Další odpovědi
Hykam

Ze žluté + zelené vznikne odstín modré, dle poměru barev a z oranžové + zelené nevím určitě, ale tipnul bych si, že odstín fialové.
Doplňuji:
Omlouvám se, je to opačně, smícháním modré a žluté vznikne zelená. Má odpověď je špatná.

Dochy

Nepíšeš jakým způsobem je budeš míchat. Něco jiného je aditivní míšení (monitory, televize – na černý základ přidáváš barevné světlo) a něco jiného subtraktivní (tiskárny, vodovky,… – z bílého základu barvou odebíráš komplementární barevnou složku)

Mám pocit, že Quentos tentokrát použil pro každé ze svých tvrzení jiný model…
Při aditivním by nejspíš měla vzniknou nějaká světležlutozelená (zelená+žlutá) a žlutá (zelená+oranžová) , při subtraktivním z toho může vzniknout i nějaký ten nepojmenovatelný sajrajt 😉 záleží na konkrétních barvách.
Ale já to beru moc technicky a znám hlavně aditivní model, je možné, že Quentos narozdíl ode mně má zkušenosti s malířskýma barvama…