FlAsh_7

Jaká barva je pro mozek nejlepší na plochu PC?

Nejlepší odpověď
Funna

a není to jedno?..pokud pracuji na PC, stejně mám vždy přes celou plochu okno toho programu, se kterým právě dělám, tudíž i jeho barvu…a pokud ne, tak že bych se kochala pozorováním plochy??…jinak pro oči je asi nejlepší uklidňující zelená…

Další odpovědi
marci1

Pro mozek je zřejmě nejlepší modrá. Modrá je barvou klidu, harmonie a nekonečna. Zklidňuje, ale zároveň pomáhá zvýšit koncentraci.
Tato barva posiluje životní sílu, přináší klid a mír. Modrá je vhodná při alergiích, astmatu, tiší bolest a celkově zklidňuje. 🙂
Více na: https://www.da­ma.cz/clanek/jak-ucinkuji-jednotlive-barvy-na-nase-zdravi-a-psychiku

Altair-AC

Funna: Když se počítač načte při spuštění ( a někomu se načítá i hodně dlouho), tak se člověk chvilku dívá na onu plochu. I ta ona chvilka stačí k tomu, aby oko bylo zneklidněno jasnou barvou, i kdyby to byl přenádherný obrázek.

Doporučuji jakoukoliv ne moc zářící barvu.

Kryšpín

Nejlépe pro modroočka modrou, růžovky růžovou, rudoši červenou, ochránci přírody zelenou, humanisti a spol duhovou a.t.d.

anonym

ne moc kontrastní, tedy ani moc světlá ani moc tmavá, může to být jen 40% šeď nebo nějaký uklidňující pohled do přírody bez zbytečných kontrastů, raději jednolitější plochy, jako třeba moře, trávník, mech, listí, kůra stromu a podobně …

Každopádně mnohem víc bude vaše oči unavovat barva kterou jako převažující používá aplikace kterou máte obvykle přes celou obrazovku, zvlášť nešetrné jsou dnes webové prohlížeče protože na webech ta ostře bílá neskutečně razí a oči tím samozřejmě trpí. Doporučuji řešit ztmavením jasu podsvícení LCD na méně než 80% i přes den případně i přepnutím motivu desktopu na tzv. „dark mód“ , který oči šetří především po západu slunce. Dark mód dnes podoruje drtivá většina operačních systémů, ale bohužel ne všechny weby se tomu dnes umí přizpůsobit svým vzhledem. Technicky to sice jde, ale vývojáři na to zatím buď kašlou nebo to jen u starších webů nedodělali takže i při nastavení tmavého režimu budete mít zřejmě většinu webů zářivě bílou čímž se bohužel kontrast a bolest očí bude v kombinaci s tmavým prostředím desktopu zhoršovat.

Záleží tedy hodně na tom jaké aplikace převážně používáte.

Pokud jsou to grafické editory, ty bývají k očím už svým uživatelským rozhraním velmi šetrné a v kombinaci s nimi se určitě vyplatí dark mód aktivovat, viz ukázkatmavého prostředí grafického editoru GIMP zde http://imgbox­.com/SEH0wiOf , to je pak pro oči balzám 🙂

Podobně šetrné prostředí pro váš zrak nabízí třeba i 3D editor Blender viz https://youtu­.be/XHyM9T4vY­go?t=54 , grafici si prostě umí svého zraku vážit a přizpůsobují tomu hodně i software se kterým denně pracují. Ne ve všech oblastech je to bohužel tak dobré.

Funna

altair…pokud PC nabíhá dlouho, tak od něj odcházím, nebo dělám něco jiného…přece nebudu hledět na to, jak se mi 5 minut inicializuje PC .-)