Vločka55

Jak zvýšit sebevědomí ?

Prosím chtěla bych radu… Je mi 20 let a mé sebevědomí je hodně pod bodem mrazu… Myslím si, že když třeba řeknu svůj názor a nebo že s někým nebudu souhlasit, tak mě za to nebude mít rád atd… Často dojedu i na to, že každému všechno dám atd.. a on mě pak jenom zneužije. Chtěla bych to změnit a cítit se jako sebejistá.. Prosím o rady, zkušenosti… Děkuju.

Nejlepší odpověď
marci1

Člověk má právo říci svůj názor. Pokud se budete bát říct svůj názor a budete s názory jiných souhlasit, začnou s Vámi manipulovat a budou od Vás očekávat, že uděláte to, co chtějí oni. A začnou Vás i využívat. Nebojte se, hlavu vzhůru a řekněte, co si myslíte a jak to cítíte. Je úplně v pořádku, že každý člověk má svůj názor a když ho nemá, je velmi lehce zmanipulovatelný a zneužitelný. Buďte sama sebou. Přeji hodně úspěchů ! 🙂
Podobné otázky a odpovědi : http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20zv%C3%BD%C5%A­1it%20sebev%C4%9Bdom­%C3%AD