Kincl

Jak zvýšit šance a dostat se k hasičům viz. popis

Je mi 21, boužel jsem nevystudoval střední školu se zaměřením na hasiče.
Proto bych prosil zda by mi někdo poradil nějaké kurzy, či něco podobného, abych zvýšil svoje šance dostat se k HZS. Proto pokud je tu někdo kdo se vyzná a poradil, by na co se hodně kouká a co je v životopise velké plus. Samozřejmě za předpokladu že člověk splní psychotesty, fyzické a lék. prohlídku. Co bych si tak rád dodělal je řidičák sk. C, dále zdravot. kurz. Děkuji za rady.

Nejlepší odpověď
Drap

Střední škola je nutností, nemusí však být se zaměřením na hasiče. Dále je jistou výhodou řidičský průkaz a aktivní zapojená v některém sboru dobrovolných hasičů.

Další odpovědi
annas

Kritéria pro přijetí k profesionálním hasičům jsou přísná, stejně tak vstupní zkoušky., velký zájem o místa.

Znám ze svého okolí. Syn známého velitele hasičů chtěl pokračovat v tradici (už děda byl hasičem). Na jedno volné místo bylo přihlášeno 5 uchazečů. Mladík byl na 2. místě – získal o 1 bod méně než vítěz. Musel si počkat další rok, až se uvolnilo místo v jiném HZS, tentokrát uspěl a stal se profesionálem.

anonym

Stačí splnit kritérie, maturita, fyz a psych .testy. Pak mít štěstí při výběru. V živitopisu toho moc neuděláš, spíš přidej motivační dopis, proč chceš dělat hasiče. Velké plus je činnost u dobráků, protože jsou už určité znalosti problematiky požární ochrany, ať represe nebo prevence.
U hasičů si uděláš NOV (nástupní odborný výcvik – 7 týdnů), pak můžeš do zásahu. Podle potřeb a zájmu lze další kurzy u hasičů, spojový, strojnický, lezecký, potápěčský, taktické a strategické řízení. prostě jejich dost a záleží na funkci a činnosti vykonávané u hasičů.

maja49

taky jsou důležití známí na správných místech, protože toto je pozice kde se čekají fronty… Ale nechci být zlá a pesimistická…

Kincl

Já to mám v plánu, až tak za dva roky a je mi jasný, že situace v kraji může být taková, že na jedno místo bude 20 lidí. Jen jsem chtěl zjistit jakými kurzy si člověk v životopise může polepšit.

Kincl

Děkuji za názor. Asi jsem to špatně napsal, ale chtěl jsem napsat, že maturitu mám, ale né z oboru hasič.
Dobře děkuji a musím mít např. strojnický kurz a jím příbuzné, nebo tímto bych si prošel ve školení? :)